Дипломна робота «Конфлікт, його природа і джерела та проблеми ефективного контролю», 2002 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 14.04.2009 22:58 · від 1 · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Розділ І. Передумови виникнення, природа, динаміка і функції конфлікту. 1.1. Передумови і об’єктивні фактори виникнення конфлікту. Природа конфлікту, його види та двоїстий характер функціонального впливу. 1.2. Динаміка і ескалація конфлікту та психологічний стан учасників 1.3. Основні методи оцінки і контролю конфліктності в колективі. Розділ ІІ. Економіка конфлікту. Особливості впливу конфлікту на продуктивність праці. 2.1. Вплив психологічного клімату і конфліктної взаємодії на ефективне функціонування колективу і його продуктивність праці. 2.2. Елементи деструктивного впливу конфліктної взаємодії на продуктивність праці і методи управління ними. 2.3. Оцінка загального стану та динаміки конфліктності в колективі. Розділ ІІІ. Методи і моделі вирішення конфліктних ситуацій. 3.1. Конструктивне вирішення конфліктів, основні його умови і фактори. 3.2. Психокорекція конфліктної поведінки, як метод впливу на економіку конфлікту. 3.3. Основні моделі прогнозування і розв’язання конфліктних ситуацій Висновки і пропозиції. Список використаних джерел.

Висновок

Незважаючи на те, що взаємини з іншими людьми повинні сприяти світ і гармонія, конфлікти неминучі. Кожна розсудлива людина повинна мати уміння ефективно улагоджувати суперечки і розбіжності, щоб тканина громадського життя не рвалася з кожним конфліктом, а, навпаки, міцніла внаслідок росту уміння знаходити і розвивати загальні інтереси.

Можливість виникнення конфлікту існує у всіх сферах. Конфлікти народжуються на ґрунті щоденних розбіжностей у поглядах, протиборстві різних суджень, потреб, бажань, стилів життя, надій, інтересів та особистісних особливостей.

Конфлікт – це невід’ємна особливість всякого процесу соціального розвитку. Для всіх видів конфліктів характерним є:

- наявність не менше двох сторін, які контактують між собою;

- взаємо-несумісність цінностей і намірів сторін;

- протиставлення діянь одної сторони іншій і навпаки;

- поведінка, направлена на ліквідацію планів і руйнування намірів іншої сторони, щоб придбати, здобути щось за рахунок неї;

- застосування сили й примусу з метою вплинути на поведінку іншої сторони в бажаному напрямку;

- наявність емоційної напруги в стосунках між партнерами.

Аналіз процесу й характеру конфлікту передбачає:

- з’ясування проблеми, яку слід розв’язати;

- виявлення головних діючих сторін у конфлікті;

- визначення їх позицій, інтересів, цілей;

- порівняльний аналіз конфліктної ситуації, позицій учасників, розробка можливих альтернативних рішень з урахуванням інтересів діючих осіб;

- ліквідація конфліктної ситуації на основі вищевикладеного.

Щодо заходів по конструктивному вирішенні конфліктних ситуацій, то як уже зазначалося вони є надто різноманітними і використанні кожного з них носить чисто суб'єктивний характер, тобто залежить від параметрів конфлікту (причин виникнення, кількісного і якісного складу учасників, часу протікання тощо). Незважаючи на це серед умов конструктивного вирішення конфлікту виділяють: зупинка конфліктної взаємодії, пошук спільних інтересів і цілей, зниження негативних емоцій опонента, зміна свого ставлення до опонента, об'єктивне засудження проблеми, врахування статусів один одного, вибір оптимальних стратегій вирішення конфлікту. При чому на результативність вирішення конфлікту, насамперед, впливають такі фактори, як час протікання конфлікту, вплив третьої сторони, своєчасність цього впливу, баланс сил, культура, єдність цілей, досвід сторін. Але в будь-якому випадку конфлікт може вирішатись перемогою однієї зі сторін або компромісом.

Для вирішення конфлікту важливо мати у своєму розпорядженні різні підходи, уміти гнучко користатися ними, виходити за межі звичних схем і чуйно реагувати на можливості і надходити і мислити по-новому. У той же час можна використовувати конфлікт як джерело життєвого досвіду, самовиховання і самонавчання.

Конфлікти можуть бути перетворені в прекрасний навчальний матеріал, якщо в наступному знайдете час на те, щоб згадати, що привело до конфлікту і що відбувалося в конфліктній ситуації. Тоді можна буде довідатися більше про самому себе, про втягнутих у конфлікт чи людей про навколишні обставинах, що сприяли виникненню конфлікту. Це знання допоможе прийняти правильне рішення в майбутньому й уникнути конфлікту.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали