Курсова робота «Проблеми та перспективи розвитку зовнішньої торгівлі України з країнами ЄС», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 14.04.2009 15:28 · від Ferane · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Зовнішня торгівля україни 1.1. Географічна структура зовнішньої торгівлі України 1.2. Експортна політика України 1.3. Вплив міжнародної торгівлі на економічний розвиток України Розділ 2. Стан зовнішньоекономічних відносин україни з країнами-членами єс 2.1. Зовнішня торгівля товарами України з країнами ЄС 2.2. Зовнішня торгівля послугами України з країнами ЄС 2.3. Прямі інвестиції в економіку України з країн ЄС 3. Проблеми та перспективи розвитку зовнішньої торгівлі україни з країнами єс 3.1. Основні проблеми та напрямки їх вирішення у зовнішній торгівлі України з ЄС. 3.2. Перспективи України для партнерства, економічної інтеграції та співробітництва з ЄС Висновки Література Додатки

Висновок

Відносини між Європейським Союзом та Україною головним чином ґрунтуються на Угоді про партнерство і співробітництво (УПС), яка набула чинності в березні 1998 року. УПС підкреслює повагу до основних спільних цінностей як основи для співробітництва, забезпечує відповідні рамки для політичного діалогу, запроваджує основні спільні цілі на основі гармонійних економічних відносин, сталого розвитку, співробітництва в ряді галузей та підтримки зусиль України в напрямку демократії, а також створення інституційної мережі для досягнення цих цілей.

УПС є важливим інструментом для залучення України до правових рамок єдиного європейського ринку та системи СОТ. Вона також несе ряд еволюційних положень, включаючи перспективу створення зони вільної торгівлі.

Основними формами економічного співробітництва між Україною і країнами ЄС є торгівля, інвестиційна діяльність і технічна допомога. Для України важливим тактичним завданням є розвиток своєї присутності на ринках ЄС, особливо це стосується інтенсифікації потоку товарів і капіталів як з одної сторони, так і з іншої.

У 2007 році у зовнішній торгівлі товарами між Україною та країнами-членами ЄС спостерігалося збільшення обсягів як експорту товарів, послуг та прямих іноземних інвестицій з України, так і їх імпорту.

Аналіз торговельно-економічних відносин України та ЄС свідчить про недостатнє використання в цих відносинах наявного в обох сторін потенціалу, а також про існування ряду серйозних проблем, що гальмують їх поступальний розвиток. Ці проблеми набувають особливої актуальності після розширення Європейського Союзу, що поширив на його нових членів чинний у ЄС єдиний торговельний режим. Це ставить на порядок денний нові питання стосовно виведення торговельно-економічних відносин України та ЄС на якісно вищий рівень, надання їм реальної, а не декларативної інтеграційної спрямованості.

Сучасний стан економічних відносин між Україною та ЄС можна назвати "торговельною моделлю співробітництва".

Загалом ефективній діяльності українських компаній на ринку ЄС перешкоджає складний комплекс негативних чинників як торговельно-політичного, так і структурно-економічного плану. Ці недоліки вкорінені в проблемах міжнародної конкурентоспроможності українських виробників та стратегіях їх корпоративного розвитку. Отже, подолання зазначених недоліків вимагає системного підходу та може бути досягнуте лише внаслідок докорінних структурних перетворень в українській економіці, якісного поліпшення державного регулювання економіки, її зовнішньоекономічних зв’язків і корпоративного управління, значної активізації торговельної політики, спрямованої на захист національних економічних інтересів на зарубіжних ринках і насамперед - на пріоритетному для неї ринку ЄС

З огляду на розширення ЄС, перед Україною відкриваються потенційні можливості забезпечити в перспективі нову якість своєї присутності на ринку Європейського Союзу - повну інтеграцію до структур його єдиного ринку із застосуванням режиму чотирьох свобод (вільного пересування людей, товарів, послуг і капіталів) та спільної політики в ряді ключових галузей економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення