Курсова робота «Цукрова промисловість України», 2007 рік

З предмету РПС · додано 13.04.2009 19:49 · від Онуфрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Загальна характеристика цукрової промисловості 5 1.1. Види продукції 5 1.2. Місце галузі у внутрішніх та зовнішніх економічних зв’язках 7 2. Основні передумови розвитку і розміщення цукрової промисловості України 11 2.1. Природоресурсний потенціал 11 2.2. Фактори робочої сили 16 3. Сучасна територіальна структура цукрової промисловості України 20 3.1. Розміщення елементів територіальної структури цукрової промисловості 20 3.2. Економічні зв’язки між районами та елементами територіальної структури 25 4. Перспективи розвитку та розміщення цукрової промисловості України 28 Висновки та пропозиції 34 Список використаної літератури Додатки

Висновок

Цукрова промисловість України є пріоритетною галуззю харчової індустрії та АПК загалом, об'єднуючи 191 цукропісковий завод (загальною потужністю, за станом на 1 січня 2004 p., 509,7 тис. т цукрових буряків на добу), 5 цукрорафінадних і 6 рафінадних цехів.

Основними видами продукції в цукровій промисловості України є – цукор, цукор-пісок, цукрова пудра, патока, підсолоджувачі та цукрозамінники. З відходів у цукровій промисловості виробляють жом, вапняк та меляс, які широко використовуються в інших галузях промисловості України. Деякі підприємства цукрового комплексу (заводи широкої спеціалізації) спеціалізуються на виготовленні лікарських засобів, безалкогольних напоїв, вин, спирту та кондитерських виробів.

Клімат України сприятливий для розвитку агропромислового комплексу, а зокрема цукрової промисловості України. Тривале, тепле, достатньо вологе літо, рання весна, суха осінь, зима з помірними морозами й сніговим покривом позитивно впливають на ріст зернових, технічних і овочевих культур, винограду. Особливо сприятливими є кліматичні умови для вирощування цукрових буряків, посівні площі яких займають досить велику частку у загальні структурі орних земель в Україні. Також, цукровий комплекс України достатньо забезпечений трудовими ресурсами, а за умілого їх використання можливим є експорт трудових ресурсів.

Сьогодні цукробурякова зона України охоплює 19 областей. У цент-ральних і західних областях зосереджено 62% посівів буряків, і діють 135 заводів, які виробляють близько 66% цукру. Тим часом у південних областях відповідні показники становлять лише 6%, 5 заводів і 6%. У Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Харківській і Дніпропетровській областях розміщено 32% посівів буряків і 50 заводів, які виробляють з них 28% загального обсягу цукру.

Найбільше цукрових заводів у зоні Лісостепу (147), менше – на По-ліссі (26) та в Степу (17) і лише два в зоні Карпат (Івано-Франківська область). Вінницьку область називають «цукровим Донбасом». Тут 39 цукрових заводів, на другому місці після неї Черкаська область, де є 23 заводи.

Можна зробити вистновок, що Україна, на світовому рівні, виділяється виробництвом цукрових буряків. Незважаючи на аграрну кризу і значний спад сільськогосподарського виробництва, Україна за рівнем виробництва продукції надушу населення не поступається, як країнам Європи, так і світу. Заданими Інституту аграрної економіки УААН, у 2004 р. виробництво цукрових буряків на душу населення в Україні становило 442,0 кг, у світі – 443,0 кг.

Отже, загальними напрямками розвитку та удосконалення цукрової промисловості України є — поліпшення якості, екологічності, збільшення асортименту продукції як для задоволення внутрішнього попиту, так і для ще ширшого завоювання зовнішніх ринків збуту. Можливості для цього є практично в усіх галузях продовольчого комплексу (цукрова, олійно-жирова, макаронна, кондитерська, плодо-овочеконсервна, м'ясо-молочна, виноробна, спиртово-горілчана, пивоварна та ін.). Цукрова промисловість є однією з найперспективніших галузей промисловості України. Позитивні зміни, які вже почали відбуватись у цій галузі, треба підтримувати і надалі. Саме тому, майбутній розвиток цукрової промисловості України, вдосконалення її галузевої і територіальної структур пов'язані з великими інвестиціями та інноваціями, створенням надійного й ефективного механізму залучення внутрішнього та зовнішнього капіталу. А це, у свою чергу, потребує всебічної підтримки з боку держави, поліпшення податкової політики та відповідної законодавчої бази.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?