Реферат «Мертві мови», 2005 рік

З предмету Філологія · додано 13.04.2009 19:07 · від Me · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Причини смерті мов. 5 1.1. Проблема мовної стійкості та її джерела 5 1.2. Вимирання мов сьогодні 7 Розділ 2. Коротка історія мов, що вимерли 12 2.1. Мертві мови індоєвропейської сім`ї 12 2.2. Мертві мови інших сімей 17 Висновки 19 Список використаної літератури 21

Висновок

Мовна стабільність і мовна стійкість народу – різні речі. Втративши свою мовну стабільність, народ завдяки мовній стійкості може поступово повернути й свою мовну стабільність, навіть зміцнити її. Втративши мовну стабільність і не маючи або не виробивши мовної стійкості, народ може втратити навіть найстабільнішу і найвпливовішу, найпоширенішу свого часу у світі мову.

Мовну стійкість народу живлять чотири головні джерела, що становлять доконечні умови його національного існування: національна традиція (історична пам’ять); національна свідомість та солідарність; національна культура; національний мир і співробітництво з іншими етносами.

Мовна стійкість народу залежить не стільки від обставин, скільки від бажання і волі. При бажанні можна воскресити навіть мертву або напівмертву мову, при небажанні – можна і з цілком живої мови зробити мертву.

Швидкість зникання мов досягла нині безпрецедентного загальносвітового рівня. За даними ЮНЕСКО щороку помирає десять мов. Цей дисбаланс наштовхує спеціалістів на передбачення, що 95% усіх живих мов відімруть у наступному сторіччі. Темпи вимирання особливо високі там, де лінгвістична багатоманітність найвища.

Лінгвістична стандартизація, монолінгвізм, інтернаціоналізація фінансових ринків, поширення інформації електронними ЗМІ та інші аспекти глобалізації інтенсифікували сьогодні загрозу "малим" мовам.

Історія свідчить, що державам рідко вдається присилувати народ користуватися якоюсь мовою проти його волі. Доля мов у кінцевому підсумку залежить від потреб її мовців. Мовна політика може спрацювати лише тоді, коли вона пристосована до способу життя, ведучи який, це суспільство еволюціонує.

Спеціалісти вважають, що жодна мова не виживе, якщо нею розмовляють менше як 100 000 людей. Та половиною із приблизно 6000 мов у світі розмовляють менше як 10 000 людей, а чвертю – менше як 1000. Лише двома десятками мов розмовляють по 100 млн. чоловік.

Смерть мов не нове явище. Відколи мови порізнилися, принаймні 30000 (дехто каже – до півмільйона) їх народилися і зникли, часто безслідно, не залишивши начебто й сліду або ж хоч якихось відомостей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?