Дипломна робота «Удосконалення валютних операцій банку», 2007 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 13.04.2009 17:54 · від ivalka · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

1.теоретичні основи організації валютних операцій 1.1. Сутність і основні види валютних операцій 1.2. Теоретичні аспекти управління валютною позицією банку. 1.3. Регулювання валютного ринку в Україні 2. Валютні операції аб “укрбізнесбанк” і шляхи їх удосконалення 2.1. Організаційно-економічна характеристика АБ ”Укрбізнесбанк” 2.2. Аналіз валютних операцій АБ “Укрбізнесбанк” 2.3. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності АБ “Укрбізнесбанк” 2.4. Шляхи підвищення ефективності валютних операцій АБ «Укрбізнесбанк» Робота не має додатків!

Висновок

У даній дипломній роботі були розглянуті основні види і форми валютних операцій, без яких неможливе функціонування сучасного комерційного банку при сьогоднішньому спектрі банківських послуг, що надаються, а також дана характеристика і проведено аналіз валютних операцій на прикладі АБ “Укрбізнесбанк” На сучасному етапі спостерігається різноманіття різних видів і форм валютних операцій серед яких найбільш розповсюдженими є наступні: конверсійні операції, кореспондентські відносини з іншими комерційними банками і фінансово-кредитними установами, неторгові операції, міжнародні розрахунки, відкриття і ведення рахунків в іноземній валюті, залучення і розміщення коштів в іноземній валюті й інші валютні операції. Здійснення валютних операцій неможливо без залучення учасників валютного ринку серед яких найбільш вагомий вплив на валютну політику держави мають центральні банки країн – учасників міжнародного валютного ринку, далі випливають комерційні банки й інші учасники валютного ринку (хеджеры, спекулянти, брокери, арбітражери, інвестори, приватні підприємці, гравці). З найбільш розповсюджених видів валютних операцій є конверсійні операції. Здійснення конверсійних операцій передбачає використання поняття валютного курсу. Валютний курс являє собою ціну одиниці однієї валюти виражену через одиницю іншої валюти. На валютний курс вагомий вплив мають наступні макроекономічні показники держави: внутрішній валовий продукт, промислове виробництво, торгівельний баланс, роздрібні продажі, індекс промислових цін, індекс споживчих цін, рівень безробіття.Обсяг здійснюваних валютних операцій залежить від наявності валютної позиції комерційного банку. В даний час установлені наступні нормативи валютних позицій: H13 – не більш 30% від суми регулятивного капіталу, Н13-1 – не більш 20%, Н13-2 – не більш 10 %. На розмір відкритої валютної позиції впливають наступні операції: купівля-продаж наявної і безготівкової іноземної валюти, поточні і термінові операції; одержання (оплата) іноземної валюти у виді доходів або витрат, що відображаються на гривневих рахунках; надходження засобів в іноземній валюті в статутний фонд за умови, що банк несе зобов'язання перед засновниками-нерезидентами в іноземній валюті; погашення банком безнадійної заборгованості в іноземній валюті, списання яке здійснюється з гривневого рахунка витрат і інші операції з іноземною валютою. Санкції НБУ за порушення нормативів валютних позицій варіюються від листа з зобов'язаннями до позбавлення ліцензії на здійснення валютних операцій.

Центральні банки держав здійснюють політикові в області регулювання валютних операцій комерційних банків. В Україні таким банком є Національний банк України. Під валютним регулюванням розуміється діяльність країни, спрямована на регламентування розрахунків і порядку здійснення угод з валютними цінностями. Органами валютного регулювання в Україні є: Національний банк України, уповноважені банки, державна податкова адміністрація України, Міністерство зв'язку України, державний митний комітет України. Політика національного банку України в першу чергу спрямована на забезпечення стабільності національної валюти.

Коментар модератора

Робота не має додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення