Курсова робота «Зрівнювальний статистичний аналіз конкуруючих об’єктів (шоколадних цукерок)», 2001 рік

З предмету Статистика · додано 13.04.2009 14:37 · від Jeanne · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 1. Визначення об'єкта дослідження 7 2. Визначення факторів, що характеризують об'єкт дослідження 8 2.1Опитування респондентів з метою виявлення істотних факторів, що характеризують об'єкт дослідження 8 2.2. Складання анкети, що дозволяє визначити уподобання респондентів 9 2.3. Визначення факторів, значущих для потенційного споживача 14 3. Вибір й експертне оцінювання конкуруючих об'єктів 17 3.1. Вибір конкуруючих об'єктів 17 1.2. Визначення експертів 17 1.3. Опис суттєвих факторів 18 1.4. Проведення експертизи 19 1.4.1. Оцінка значущості факторів 19 1.4.2. Вимір (оцінка) показників 20 1.4.3. Перевірка узгодженості оцінок експертів 21 4. Обробка результатів експертизи 24 4.1. Розрахунок вагових коефіцієнтів 24 4.2. Розрахунок значень показників 24 4.3. Розрахунок інтегральних оцінок об’єктів 25 Висновок 29 Перелік джерел інформації 31

Висновок

У цій курсовій роботі ставилося завдання визначити порівняльну оцінку асортиментних рядів горілки різних торгових марок, орієнтованих на покупців із середніми доходами та високими доходами. У першому розділі курсової роботи було визначено фактори, що представляють шоколадні цукерки різних торгових марок. Для характеристики розглядаємого товару різних підприємств було проведено опитування респондентів, за підсумками якого було сформовано анкету та проведено анкетування. За підсумками анкетування було визначено фактори, значущі для потенційного споживача при виборі шоколадних цукерок «Асорті»: дизайн упаковки, ціна, смак начинки, різноманітність цукерок та термін зберігання. За факторами «вага» встановлено значення - 280 г. Далі у курсовій роботі було проведено відбір та експертне оцінювання конкуруючих об’єктів. Зокрема, було обрано шість торгових марок шоколадних цукерок «Асорті», також описані та обрані значущі фактори. Було проведено експертизу, під час якої експертами були надані оцінки значущості факторів та оцінки самих показників. Також проведено перевірку узгодженості оцінок експертів за допомогою коефіцієнту конкордації, яка визначила, що оцінки експертів є узгодженими. Зокрема обчислені вагові коефіцієнти та визначено значення показників. Обчислено інтегральні значення показників, згідно яких визначено, що торгові марки: «Бісквіт-Шоколад», «Київ-Конті» та «АВК» менш конкурентоздатні за торгові марки «Світоч», «Корона», «Roshen», необхідно зазначити, що марка «Світоч» випереджає своїх конкурентів за інтегральним показником з великою різницею, тим часом за різноманітністю смаків вона займає перше місце,має середні оцінки за ціною, смаком начинки та низький термін зберігання, але низьку оцінку за дизайном упаковки, тобто можна придумати кращий дизайн упаковки. Про марку «Корона» можна сказати, що вона має найвищі показники з терміну зберігання та смаку начинки, середні оцінки за різномінітністю цукерок та дизайну упаковки, можна збільшити різноманітність смаків у коробці до 5-6. Ціна є достатньо високою, але це виправдовується високою якістю смаків начинки. Торговій марці «АВК» необхідно урізноманітніти набір цукерок та приділити увагу смаку начинки, оскільки оцінки по цим факторам невисокі, ціна є самою високою на відміну від конкурентів, її треба знизити, оскільки якість начинки та якість шоколаду, яка характеризується ще і терміном зберігання не відповідає ціні. «Київ-Конті» має найкращий показник за ціною та достатньо високий за дизайном упаковки, а за рештою показників – низькі оцінки. Необхідно підвищити урізноманітніти набір цукерок в коробці та підвищити смакові властивості начинки, зменшити кількість консервантів. Марка «Бісквіт-Шоколад» має низьку ціну та низькі оцінки за факторами «дизайн упаковки», «смак начинки», «різноманітність цукерок» та «термін зберігання». Їй потрібно зменшити кількість консервантів, різнобавити набір цукерок в коробці, покращити смакові властивості начинки та дизайн упаковки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення