Курсова робота «Особливості перекладу політично коректних позначень в американському варіанті сучасної англійської мови», 2008 рік

З предмету Іноземні мови · додано 12.04.2009 22:27 · від Olya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Розділ 1. Концептуальні основи політичної коректності. 1.1. Політична коректність: історія розвитку та особливості тлумачення терміну. 1.2. Політична коректність як політична доктрина. 1.3. Сприйняття суспільного світу та засоби формування його картини в доктрині політичної коректності 1.4. Евфемізація як однин із засобів вираження категорій політичної коректності в мові. Розділ 2. Звичайна ввічливість та політична коректність при перекладі (вибір слів, вмотивований тактовністю). 2.1. Адаптація речення у перекладі з огляду на звичайну ввічливість. 2.2. Адаптація речення при перекладі з огляду на політичну коректність 2.2.1. Політично коректні позначення інвалідів та хворих. 2.2.2. Політична коректність при позначенні статей осіб. 2.2.3. Політична коректність при позначення осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації та при позначенні осіб похилого віку. 2.2.4. Політична коректність при позначенні людей певних етнічних (національних) або расових груп. Висновки. Список використаних джерел.

Висновок

У "Висновках" узагальнено основні положення курсової роботи.

1. Термін "політична коректність" є семантично неоднозначним. Він

вживається у чотирьох значеннях: як особлива ідеологія; мовна течія; культурно-поведінкова та мовна тенденція; як мовна толерантність.

Згідно з цим можна виділити два найбільш суттєві аспекти політичної коректності:

 культурно – поведінковий аспект (тісно пов'язаний з ідеологією, етикою та політикою. Це сукупність деяких концепцій, принципів, ідей, як політичний рух.

 мовний (лінгвістичний) аспект (полягає у пошуках нових мовного вираження та корекції мовного коду застосування. Пов'язаний з

технологіями заміни образливих термінів нейтральними словами і виразами (евфемізмами).

Можна зробити таке узагальнення: політична коректність є політичним

принципом утримання від вербальної і невербальної агресії стосовно соціокультурних та етнічних груп суспільства, які відчувають дискримінацію, і заснована на цьому принципі технологія обмеження, попередження і пом'якшення соціально-політичних конфліктів. Реалізація цього принципу на практиці покликана сформувати специфічний стиль соціальної поведінки, що сприяє в конкретних історичних умовах збереженню цілісності державоутворюючої спільноти.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?