Дипломна робота «Філософські аспекти поезії Омара Хайяма», 2007 рік

З предмету Література · додано 12.04.2009 12:15 · від Inshallah · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-8 Розділ 1. Сторінки життя Омара Хайяма 9-16 Розділ 2. Різноманітність філософських проблем, висвітлених у «Рубаяті» 17-37 2.1. Суперечливість поглядів на творчість Хайяма 2.2. Ставлення Хайяма до релігії. Суфійські мотиви чотиривіршів поета 2.3. Зороастризм і рубаї Омара Хайяма 2.4. Агностицизм поезії Хайяма 2.5. Поетика душі і серця, пекла і раю. Розділ 3. Стилістичні особливості чотиривіршів Хайяма 38-50 Висновки 51-52 Список джерел та літератури 53-55

Висновок

Поезія Омара Хайяма є вершиною розвитку гуманістичної літератури на фарсі. Вільнолюбна думка в середньовічній літературі швидше знаходила собі притулок у поезії, ніж у прозі, оскільки в поезії легше було сховатися за поетичною вільністю, напівнатяком, інколи умисно складними і туманними образами. Крім того, короткі рубаї легко запам’ятовувалися і були чудовим засобом поширення думки.

До сьогодні ведуться суперечки щодо авторства хайямівських чотиривіршів. Десятки років філологи Європи та Сходу намагалися встановити авторство «мандрівних рубаї», що приписувалися Хайяму чи іншим відомим поетам або анонімам. Із впевненістю вчені не можуть приписати Хайяму навіть однієї сотні рубаї. Проте, незважаючи на це, саме Хайям вчений-математик, астроном, філософ ХІ-ХІІ століття, який складав свої чотиривірші, не записуючи їх, став одним з найвідоміших в світі іранських поетів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?