Курсова робота «Організація біржової торгівлі», 2007 рік
З предмету Економіка · додано 12.04.2009 11:35 · від Анна
Зміст
Висновок
Отже, можна зробити висновок, що біржова торгівля є універсальним механізмом ринкової організації, масштабом використання якого можна вимірювати стан розвитку економіки країни. Основні правові норми і принципи, на яких ґрунтується біржова торгівля, не зазнали суттєвих змін протягом усього періоду новітньої історії людства. Змінювалися і продовжують змінюватися лише форми її провадження, пов’язані з глобальною економічною інтеграцією, фінансовим інжинірингом, невпинним прогресом інформаційних технологій та засобів ділової комунікації.
Практика країн, що розвиваються та країн з перехідною економікою свідчить про те, що фондові біржі зберегли і утримують роль центральних інститутів національних ринків капіталу. За результатами біржових торгів обраховуються показники динаміки курсових цін, індексів активності, ринкової капіталізації та ринкової вартості підприємств. Зазначені показники характеризують стан ділової активності в окремих галузях та економіці країни в цілому, виступають надійними орієнтирами для інвесторів та визначають направленість інвестиційних потоків. На регульованих ринках, представлених традиційними фондовими біржами, концентрується торгівля найбільш ліквідними цінними паперами.
Також ми вже знаємо, що товарна біржа – це організація, що об'єднує юридичних і фізичних осіб, які провадять виробничу і комерційну діяльність, і має на меті надання послуг в укладенні біржових угод, виявлення товарних цін, попиту і пропозицій на товари, вивчення, упорядкування і полегшення товарообігу і пов'язаних з ним торговельних операцій. Товарна біржа діє на основі самоврядування, господарської самостійності, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, власний розрахунковий, валютний та інші рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням. Товарна біржа не вдається до комерційного посередництва і не має на меті одержання прибутку.
Товарні біржі в Україні сьогодні не пов'язані з світовим ринком, і одне з їх призначень - організація торгового обороту всередині країни, від виробника до внутрішнього споживача. Це накладає на діяльність бірж особливий відбиток. Не порушуючи природних законів ринку, закону попиту і пропозиції, товарна біржа вносить елементи оздоровлення, регулювання і планування в систему ринку нашої країни.
Через біржу здійснюється найшвидший рух товарів з сфери виробництва у сферу споживання, оскільки біржова торгівля можлива тільки у разі отримання диференціального прибутку (прибутку від спекуляції).
Головними завданнями сучасної товарної біржі стали:
* визначення цін товарів на перспективу і забезпечення цінової гласності;
* узгодження планового та фактичного попиту і пропозиції;
* страхування від коливань цін.
В розрахунковій частині ми розрахували чистий прибуток підприємства, який складає 770 000 грн. Квартальний показник рентабельності по доходу складає 19.13%, що є відносно низьким. Для збільшення рентабельності потрібно провести маркетингове дослідження по конкретному сегменту ринку з метою стимулювання збуту продукції та пошуку шляхів збільшення доходу від реалізації продукції. Окреме дослідження необхідно провести для вивчення можливості зниження постійних і змінних витрат виробництва, покращення якісних та інших характеристик випускаємої продукції, а також розробка нових видів продукції, які користуються попитом на ринку.
Подібні матеріали
-
Біржова діяльність, як діяльність вторинного ринку цінних паперів
10.06.2010 22:30 · Курсова робота за 2009 рік · kseniya_www
-
Організація біржової торгівлі
12.04.2009 11:35 · Курсова робота за 2007 рік · Анна
-
Стан та розвиток біржової торгівлі в Україні
23.12.2006 21:31 · Курсова робота за 2006 рік · Nastena
-
Товарна біржа
26.04.2010 17:09 · Дипломна робота за 2007 рік · Пурдяк Петро
-
Фінансова діяльність товарної біржі
10.03.2013 11:17 · Курсова робота за 2010 рік · ольга