Курсова робота «Оподаткування фермерських господарств», 2008 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 12.04.2009 02:05 · від mavka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Загальна характеристика оподаткування в сільському господарстві 1.1. Сутність та цілі оподаткування в сільському господарстві 1.2. Система оподаткування в сільському господарстві України: А) фсп Б) пдв в) інші податки 1.3. Правове забезпечення оподаткування фермерського господарства Розділ 2. Сучасний стан оподаткування фермерського господарства 2.1. Загальна характеристика Фермерського господарства ” Зоря” та його оподаткування 2.2. Ставки внесків на соціальне страхування 2.3. Порядок нарахування та сплати податків: а) Фіксований сільськогосподарський податок б) Податок на додану вартість в) Збір за забруднення навколишнього середовища 2.4. Складення звітності по податкам Розділ 3. Шляхи вдосконалення оподаткування фермерських господарств Висновок

Висновок

Сільське господарство України має значні податкові пільги та привілеї. Головною причиною такого становища є намагання замінити низький рівень бюджетної підтримки значними податковими пільгами. Зрозуміло, що розвиток сільських територій залежить від розвитку сільського господарства, але сільські території набагато ширше поняття, ніж сільське господарство. При цьому економіка сільських територій та її розвиток значною мірою залежать від державних інвестицій в сільську інфраструктуру, щоб зробити сільську місцевість привабливішою для несільськогосподарської діяльності. Сільське господарство має робити свій внесок у розвиток сільських територій, але не через підтримку соціальної сфери, а через більші податкові відрахування, щоб місцеві органи влади мали змогу ефективно виконувати свої обов'язки.

Першим позитивним сигналом того, що оподаткування сільського господарства рухається до загальних правил оподаткування, є виключення внесків до пенсійного фонду та фонду соціального страхування з ФСП. Оскільки уряд України планує зменшити податки на заробітну плату, в майбутньому повернення до загальних норм оподаткування буде менш болючим. Через свою спрощеність та прозорість ФСП повинен залишитися, але ставки податку мають поступово зрости. На сьогоднішній час оподаткування малих підсобних господарств не потрібно значно змінювати, але з часом воно має рухатися ближче до спрощеного оподаткування сільських підприємців.

Привілеї зі сплати ПДВ складають найбільшу частку всіх вигід від оподаткування сільського господарства, і через негативні секторальні та макроекономічні ефекти ці привілеї із сплати ПДВ повинні бути скасовані. Запровадження спеціальних ставок оподаткування ПДВ сільськогосподарських виробників не приведе до значного зростання сільськогосподарських доходів, а, швидше за все, збільшить складність бухгалтерської звітності для виробників сільськогосподарської продукції. Сільськогосподарський дохід залежить не тільки від купівельної спроможності споживачів, а й від ефективності функціонування ринків товарів та факторів виробництва, а також від аграрної політики. Ставки ПДВ мають бути зменшенні для всіх товарів, а ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію мають дорівнювати його загальній величині.

Сільське господарство в Україні значною мірою субсидується прямими бюджетними дотаціями та податковими пільгами. З часом сільськогосподарські виробники звикають до низьких податків і вважають що так і повинно бути. Уряд постійно повторює, що теперішні податкові пільги будуть існувати лише короткий час, але якщо він не підтвердить свої слова діями, всі подальші значні кроки з реформування системи оподаткування зустрінуть значний спротив з боку виробників, оскільки багато з них вже вважає податкові пільги своїм природним правом.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?