Реферат «Органи юстиції України. Нотаріат», 2008 рік

З предмету Право · додано 11.04.2009 21:01 · від Ann_D · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1.Організація, завдання та основні функції органів юстиції. 2.Загальна характеристика та основні завдання нотаріату. 3.Структура та повноваження нотаріальних органів. Висновок. Список використаної літератури.

Висновок

Здійснення політичної, правової та економічної реформ зумовили необхідність кардинальних змін пріоритетів у діяльності Мінюсту, значного розширення його повноважень, покладення на нього нових функцій, що відповідно привело до суттєвих структурних перетворень і змін у центральному апараті. Органи юстиції виконують такі державні завдання: - здійснюють правотворчу діяльність; підготовку пропозицій щодо проведення в Україні правової реформи; - організують роботу з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу та забезпечення дотримання принципів і норм міжнародного права в процесі нормотворчої діяльності; - проводять державну реєстрацію нормативно-правових актів, що стосуються прав, свобод й законних інтересів громадян або мають міжвідомчий характер органів виконавчої влади; - впроваджують систематизацію та кодифікацію законодавства України; - координують правову роботу й правову освіту громадян; сприяють розвитку правової науки, формуванню у громадян правового світогляду; - забезпечують інформатизацію з правових питань життя держави та суспільства; - здійснюють примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб); - організують судові та інші експертизи; - крім того, органи юстиції представляють інтереси України як держави, Президента України й Кабінету Міністрів України в судах України та іноземних державах, міжнародних судових органах і установах; - організують роботу нотаріату; - забезпечують роботу органів державної реєстрації актів цивільного стану громадян України. У листопаді 2003 року в першому читанні прийнято Закон України "Про органи юстиції”, яким передбачено на законодавчому рівні відзначити правовий статус органів юстиції. Проектом запропоновано закріпити за органами юстиції низку нових функцій, серед яких особливе значення мають: державна реєстрація нормативно-правових актів, які регулюють права, свободи й законні інтереси громадян або мають характер взаємин між органами місцевого самоврядування та інших органів, нормативно-правові акти яких підлягають державній реєстрації; офіційне видання нормативно-правових актів органів державної влади та збірників актів законодавства України; забезпечення виконання кримінальних покарань; державне регулювання адвокатури. Керівництво органами юстиції здійснює Міністерство юстиції України, що є центральним органом держави, діяльність якого спрямовано на реалізацію державної правової політики, утвердження демократичних засад розвитку суспільства, верховенства права, принципів справедливості та гуманізму, захисту прав і свобод людини, становлення громадянського суспільства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?