Реферат «Становлення регулярного грошового обігу на території Київської Русі», 2008 рік

З предмету Історія · додано 11.04.2009 20:59 · від Ann_D · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Товари-посередники Київської Русі Розділ ІІ. Встановлення монетного карбування на території Київської держави у Х – ХІ ст. Розділ ІІІ. Виникнення та розвиток монетно-грошової системи Київської Русі Розділ ІV. «Безмонетний період» в історії грошового обігу Київської Русі Висновок Список використаної літератури

Висновок

Отже, в ході дослідження було встановлено, що в процесі розвитку грошового обігу у Київській Русі можна виділити кілька основних етапів:

ІХ-Х ст. – використання товарів-посередників при обміні між племенами. Серед різних товарів, якими користувались племена, виділяються декілька, які стають товарами – посередниками, або умовно товаро-грішми. Такі товари охоче вимінювались, їх нагромаджували, бо знали, що за них завжди можна придбати будь-який інший товар. На Русі в той час товарами-посередниками була худоба, а пізніше хутра. Початок торгівлі з сусідніми країнами призвів до появи срібних монет і злитків, але вони як дорогоцінний метал йшли на ювелірні вироби, прикраси.

Х-ХІ ст. – початок карбування власної монети. З приходом на київський престол князь Володимир Святославич розпочинає карбування власних златників та срібляників. Після смерті Володимира Великого його наступники продовжують цю справу.

ХІ-ХІІІ ст. – відбувається встановлення монетно-грошової системи. Виникає термін „гривна”, який вживався для позначення вагової, грошово – вагової та грошово – лічильної одиниць Київської Русі. В 12 ст. оформлюється співвідношення між різними грошовими одиницями, і як наслідок – становлення монетно-грошової системи.

ХІІІ-ХVІ ст. – даний період ввійшов в історію під назвою „безмонетного”. Зменшується кількість монет, що знаходились на грошовому ринку українських земель, погіршується якість тих, що ще залишаються в обігу. Тому в перших десятиліттях ХІІІ ст. місце монет посідають гривни – масивні зливки срібла чи золота встановленої ваги та форми. Трапляються випадки використання товарів – посередників.

Становлення та розвиток цілісної грошової системи Київської Русі зазнало багато проблем та перешкод. Відсутність власних родовищ дорогоцінних металів, залежність від іноземних монет викликали певні труднощі. Але розвиток міжнародної торгівлі та продуктивних сил, поглиблення суспільного поділу праці забезпечили розвиток регулярного грошового обігу, і як результат, встановлення цілісної грошової системи.

Проте деякі неточності та суперечності так і не були вирішені. А саме: немає точних відомостей про гроші, що використовувались простим населенням на внутрішньому ринку; не було розв’язано дискусію щодо датування появи перших монетних гривен, а також причин „безмонетного” періоду.

Тому дане питання ще потребує дослідження як з боку істориків, так і з боку економістів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення