Курсова робота «Валютні операції комерційних банків», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 10.04.2009 11:33 · від Світлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. 3 Сутність валютних операцій комерційних банків 3 1.1. Основні види валютних операцій комерційних банків 3 1.2. Особливості правового регулювання валютних відносин 10 Розділ 2. 15 Аналіз проведення валютних операцій комерційними банками 15 2.1. Економічна ефективність валютних операцій 15 2.2. Ризики банків, пов’язані з валютними операціями та способи їх мінімізації 17 Розділ 3. 22 Проблеми та перспективи розвитку валютних операцій комерційних банків в Україні 22 3.1. Проблеми здійснення валютних операцій в сучасних умовах 22 3.2. Тенденції та перспективи розвитку валютних операцій в банківській системі України 27 Висновки 32 Список використаних джерел 35 Додатки 37

Висновок

Операції з валютними цінностями та розрахунки в іноземній валюті посідають провідне місце у банківському бізнесі. На сучасному етапі розвитку вітчизняні банки не тільки обслуговують експортно-імпортні розрахунки суб’єктів підприємницької діяльності, а й виступають безпосередніми учасниками операцій на внутрішньому та міжнародних валютних ринках, забезпечуючи у такий спосіб зміцнення ринкових перетворень у всіх сферах економіки. Провідна роль банків на валютному ринку обумовлюється значними обсягами операцій, що становлять близько 90 %, та спектром послуг, які забезпечують попит широкого кола суб’єктів. Особливістю діяльності банку у сфері валютних операцій є його функція агента валютного контролю, що зобов’язує банк здійснювати контроль за дотриманням вимог валютного законодавства.

При дослідженні проведення валютних операцій комерційними банками України, було виявлено ряд недоліків та перешкод ефективній діяльності, серед яких слід виділити найголовніші, а саме:

• Недоліки в законодавчій базі (зокрема застарілість та невідповідність деяким сучасним умовам положень Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та недосконалість Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»);

• Впровадження конвертованості національної грошової одиниці;

• Значна доларизація економіки;

• Недостатня глибина та ліквідність національного валютного ринку;

• Неоднозначні наслідки запровадження лібералізації валютних відносин та ін.

В процесі подолання цих проблем необхідно враховувати як короткостроковий ефект змін, так і довгостроковий, адже те, що здається ефективним на даному етапі, може зашкодити в майбутньому.

Слід також зазначити, що попри несприятливу ситуацію у сфері валютних відносин, вітчизняні комерційні банки мають великий потенціал. Все більше з них отримують ліцензію на ведення валютних операцій та користуються довірою з боку населення.

Кредитні аналітики відмічають, що у зв’язку із покращенням у 2007 – 2008 рр. середньострокового макроекономічного прогнозу, диверсифікації економіки, позитивної динаміки інших економічних показників, спостерігається підвищення конкурентоспроможності та можливості ефективно регулювати валютні ризики, що в недалекому майбутньому призведе до загального зростання обсягу банківських операцій на валютному ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення