Курсова робота «Формування та особливості функціонування рекреаційних систем (на прикладі Таїланду)», 2008 рік

З предмету Туризм · додано 09.04.2009 20:20 · від Альона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Обґрунтування необхідності формування та функціонування регіональних рекреаційних систем 5 1.1. Наукові підходи до визначення регіональної рекреаційної системи 5 1.2. Компоненти та структура регіональної рекреаційної системи 8 Розділ 2. Регіональні рекреаційні системи Таїланду 11 2.1. Передумови формування рекреаційної системи Таїланду 11 2.2. Функціонування регіональних рекреаційних систем на сучасному етапі 15 2.3. Проблеми і перспективи розвитку рекреаційної діяльності у Таїланді 20 Висновки 23 Додатки 26 Список використаної літератури 27

Висновок

Таким чином, територіальна рекреаційна система – це відкрита соціально-економічна система, елементи якої є складними взаємопов’язаними та взаємозалежними підсистемами, що визначають специфіку її формування і розвитку на певній території (рекреанти, рекреаційні ресурси і умови, матеріально-технічна база, рекреаційна інфраструктура, обслуговуючий персонал, управлінські системи) і об’єднані спільною діяльністю у використанні рекреаційного потенціалу цієї території.

Таїланд традиційно займає одне з перших місць за показниками розвитку міжнародного туризму. На нього доводиться більше 1/1 загального світового туристопотоку.

За характером рекреаційних ресурсів і функціональних особливостей територіальних рекреаційних систем, які формуються, Таїланд можна поділити на чотири райони: Центральний, Північний, Північно-східний і Південний. Центральний район займає менамськую рівнину і прилеглі до неї предгірні області, а також побережжя Сіамської затоки.

Культурно-історичний потенціал світового значення і добре розвинена рекреаційна інфраструктура - все це в сукупності зробило Центральний район провідним рекреаційним районом країни.

Туризм є дотаційною статтею бюджету. Тому розвитку туризму відводиться значна увага. Влада Таїланду розраховує подвоїти кількість приїжджих іноземних туристів в найближчі десять років. По десятирічному плану розвитку туризму, який був схвалений урядом, воно повинне досягти 22,5 млн. чол. У 2007 році Таїланд розраховував прийняти 8,8 млн. туристів, проте ця цифра досягла 9 млн. чол. Порівняно з 2005 роком кількість туристів збільшилася на 500 тис. чол. У найближчі п'ять років Таїланд сподівається щорічно приймати 16 млн. туристів, а прибуток від туризму повинен складати 10 млрд доларів за рік.

Основними центрами тяжіння туристів є: Бангкок (за 2001 р. це місто відвідало 1,2 млн. іноземних туристів), Пхукет (2,2 млн. туристів), Чиангмай (1 млн. туристів), Паттайя (2,2 млн. туристів). Так лише в одному Банкоци нараховується біля 400 храмів, численні музеї і багато парків.

Комфортабельні готелі Таїланду з розвиненою сферою різноманітних послуг, з добре розвиненою інфраструктурою ні в чому не поступаються готелям європейських держав, відповідаючи найбільшим попитам готові до прийому туристів будь-якого класу. У кожному, навіть невеликому містечку можна знайти готелі, які відповідають світовим стандартам, а ціни нижче ніж на заході. Теплі і чисті прибережні води Індійського океану і чудово устаткуванні пляжі роблять пляжний відпочинок в Таїланду одним з найпривабливіших в світі. Саме в Таїланду знаходиться найбільший готель в світі. Він одночасно може розмістити 3700 осіб.

Добре розвинена транспортна мережа сприяє зручному пересуванню туристів по країні. Головна роль належить залізничному, автомобільному і водному. Роль повітряного транспорту полягає в перевезенні туристів на найбільші острови країни.

Одним з найбільших об'єктів туристичного тяжіння є крокодилова ферма і Храм Золотого Будди (у якому знаходиться найбільша в світі статуя Золотого Будди, висотою біля 130 м). Саме їм належить значний відсоток туристів.

Таїланд розташований на Індокитайському півострові, це зумовлює значну протяжність берегової смуги, що є вагомим чинником для розвитку пляжного туризму. Саме до берегової смуги тяжіють найбільші курорти країни.

територіальна структура розвитку туристичних ресурсів Таїланду:

1) Наявність значної рекреаційної бази (природний потенціал,

культурно-історичні, і т.п.);

2) Проведення державної політики, яка сприяє розвитку територіальної структури туристичних ресурсів;

3) Підвищений інтерес туристів до цієї країни, яка обумовлено стабільною політичною ситуацією і екологічними умовами.

4) Наявність добре розвиненої інфраструктури;

5) Добре налагоджена і розвинена сфера обслуговування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення