Курсова робота «Особливості функціонування банківської системи України», 2007 рік

З предмету Макроекономіка · додано 09.04.2009 15:40 · від Ivka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні засади дослідження банківської системи 5 1.1. Економічний зміст та призначення банківської системи 5 1.2. Центральний банк та його функції 9 1.3. Основні види комерційних банків та банківських операцій 12 Розділ 2. Особливості дворівневої банківської системи України 19 2.1. Національний банк України: структура та функції 19 2.2. Діяльність комерційних банків в Україні: тенденції та перспективи 26 Розділ 3. Проблеми функціонування сучасної банківської системи України. 29 Висновки 39 Список використаної літератури

Висновок

Результати проведеного дослідження дозволяють зробити наступні, найбільш важливі висновки та рекомендації:

1. Національний банк встановлює правила та проводить реєстрацію інших банків, видає ліцензії на ведення валютних операцій, здійснює нагляд за діяльністю інших банків в Україні. Як банк-банків тобто центральний банк, веде рахунки інших банків, здійснює їх розрахунково–касове обслуговування, надає кредити банкам, встановлює правила існування міжбанківського кредитного ринку в Україні. НБУ організовує касове виконання бюджету банківської системи України, надає кредити уряду. Головною метою Центрального банку є забезпечення стабільності грошової одиниці.

2. Вітчизняні комерційні банки хоча і мають достатньо високу якість функціонування, однак мають багато невирішених питань, а саме: нарощення капітальної бази банків, підвищення рівня кредитного забезпечення економічного зростання, пожвавлення роботи з фізичними особами, особливо у сфері створення сприятливих умов для заощаджень, підвищення рівня конкурентоспроможності.

3. Основою для зміцнення банківської системи України, підвищення її надійності та стійкості до криз є достатній рівень капіталізації.

4. Недовіра людей до банків дуже висока, тому потрібно вжити ряд заходів для вирішення цієї проблеми.

5. Банки мають створити вигідні умови для своїх споживачів та запевнити їх у своїй стабільності.

6. Фактором, що стримує входження України в глобальний конкурентний простір є нерозвиненість банківського сектору. Про це свідчить показник банківської платоспроможності, який залишається досить низьким порівняно з іншими країнами протягом останніх років.

7. Державна політика щодо виходу банків на світовий фінансовий ринок має бути спрямована на формування інформаційного забезпечення цього процесу і потребує: здійснення комплексу заходів, спрямованих на виявлення фактів недобросовісної конкуренції на внутрішньому ринку; проведення банками України за кордоном аналізу зовнішніх ринків з метою виявлення можливостей розширення присутності на них та запобігання введенню обмежувальних заходів з боку інших держав; формування інфраструктури інформаційного забезпечення шляхом створення мережі інформаційно-консультативних служб з метою надання послуг суб’єктам господарської діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали