Реферат «Аналіз теорії і практики роздержавлення і приватизації в Україні», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 08.04.2009 01:07 · від Світлана · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Приватизація державного майна в Україні та її соціальні наслідки 3 Особливості української приватизації 3 Аналіз приватизаційних процесів на Україні 4 Підсумки приватизації на Україні 8 Висновки 10 Список використаних джерел 12

Висновок

Аналіз теорії і практики роздержавлення і приватизації в Україні дають підстави зробити наступні висновки :

1) Практика роздержавлення власності і створення на її основі інших форм господарювання не довела своїх переваг як по економічним, так і по соціальним показникам. Це пояснюється, по-перше, тим, що роздержавлення проходить на фоні негативної господарської кон'юнктури, загального спаду виробництва, інфляції, безробіття і т. д., по-друге, серйозними недоліками в здійсненні даного процесу: слабкою методологічною і методичною обгрунтованістю роздержавлення, надмірною політизованістю підходів до її здійснення, недостатньо розробленою законодавчою базою й ін.

2) У зв'язку з економічним становищем, яке змінилося, і погіршенням психологічної настроєності населення в порівнянні з початковим періодом здійснення політики роздержавлення:

а) економічно та соціально доцільне встановлення мораторію на процес роздержавлення в сформованих формах і теперішніх методах - необхідно відійти від формального роздержавлення і здійснити додаткові дослідження ефективності підприємств після здійснення роздержавлення;

б) після підтвердження даних додатковими зведеннями про зниження ефективності приватизованих об'єктів і погіршенні рівня життя, пов'язаних із цими процесами, відмовитися від "ваучерної приватизації", яка скомпрометувала себе, і поширювати ефективні різноманітні форми господарювання;

в) при проведенні роздержавлення власності варто виходити з рівня розвитку продуктивних сил і ступеня усуспільнення в тій або іншій сфері народного господарства.

3) В Україні необхідно створити регульовану ринкову економіку, у якій будуть діяти як потужний державний, так і недержавний сектори, що підпорядковані загальнодержавним цілям.

4) Вихід із кризового становища України пов'язаний із визначенням орієнтації на методологічні позиції, розробкою ефективних наукових методів господарювання.

5) Дані досліджень свідчать, що здійснення приватизації в Україні не проходить гладко, що призводить до появи визначених соціальних проблем: посилення соціальної поляризації, росту диференціації прибутків населення й ін.

Отже, дослідження приватизаційних процесів в Україні виявили багато слабких сторін, але при покращенні законодавства у цій сфері та скоординованій діяльності уряду, можливо буде досягти значного поліпшення ситуації та соціального становища в країні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали