Курсова робота «АПК та його функції», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 07.04.2009 13:34 · від gosha0507 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ i. Загальна характеристика апк. 1.1. Аграрні відносини, їхній зміст та особливості 5 1.2. Особливості підприємництва в аграрній сфері 10 1.3. Аграрне виробництво – особлива сфера вкладення капіталу 13 Розділ ii. Рентні відносини в апк. 2.1. Рента і орендна плата 17 2.2. Диференціальна земельна рента. Монопольна рента 19 2.3. Абсолютна земельна рента. Ціна землі 24 Розділ iii. Сучасні особливості аграрних відносин. 3.1. АПК та агропромислова інтеграція, її форми 29 3.2. Механізм реалізації аграрних відносин 33 3.3. Державна аграрна політика та сучасні особливості аграрних відносин 44 Висновки 52 Список використаної літератури

Висновок

Аграрно-промисловий комплекс – сукупність галузей народного господарства, зайнятих виробництвом, переробкою, збереженням і доведенням до споживача сільськогосподарської продукції. До складу АПК входять три основні сфери: 1) виробництво засобів виробництва для сільського господарства та його виробничого обслуговування; 2) власне сільське господарство; 3) заготівля, переробка, зберігання, транспортування і збут сільськогосподарської продукції. До першої сфери АПК входять галузі і підприємства, що виготовляють для сільського господарства техніку, електроустаткування, будівельні матеріали, добрива та отрутохімікати, комбікорми, медикаменти тощо. Важливе місце у складі АПК належить галузям виробничої та соціальної інфраструктури: шляхово-транспортному господарству, елеваторно-складським підприємствам, зв’язку, матеріально-технічному обслуговуванню, житловим та культурно-побутовим об’єктам. Невід’ємною частиною АПК є також кредитні установи й науково-консультаційні фірми, страхові компанії, експортні об’єднання та ін. Кінцева продукція АПК є результатом взаємодії галузей всіх трьох сфер, міжгалузевої кооперації. Оптимальне співвідношення вартості продукції трьох сфер АПК у розвинених країнах світу становить 25-30% : 10-15% : 50-55%, а кількість зайнятих – від 20 до 35%. Роль первинної виробничої ланки в сільському господарстві цих країн поступово переходить від фермерських і селянських господарств до крупних капіталістичних ферм, аграрно-промислових об’єднань та агрокорпорацій. Набуває поширення також кооперація фермерських господарств, які об’єднуються у збутові, споживчі, кредитні спілки, в кооперативи по забезпеченню виробничих послуг, спільному використанню та ремонту техніки тощо. Враховуючи це, при виробленні та реалізації аграрної політики в Україні помилково робити ставку лише на створення фермерських господарств. Адже аграрно-промислові об’єднання здійснюють спільний випуск продукції рослинництва і тваринництва, займаються її первинною обробкою та зберіганням, вступають у виробничу кооперацію з постачальниками промислової продукції для сільського господарства. Держава активно регулює діяльність АПК через механізм цін, оподаткування, кредитну політику, надання субсидій сільському господарству, заохочення експорту сільськогосподарської продукції тощо. Найслабшою ланкою АПК в Україні є зберігання, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції, що зумовлює необхідність структурних змін в АПК.

В розвинених країнах світу (в тому числі і в Україні) держава активно регулює діяльність АПК. У травні 1992 р. було прийнято Закон України “Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві України”. В 1996 р. Кабінет Міністрів України підвищив ставки ввізного мита на низку товарів, які можуть в необхідних розмірах виготовлятися всередині країни, були відстрочені платежі на 240 днів в оплаті податку на додану вартість на товари критичного імпорту, знято податок на натуральну форму оплати праці; звільнено від сплати податків до фонду зайнятості колективні господарства. В 1999 р. запроваджено єдиний податок для сільськогосподарських підприємств.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Норми фінансових показників для АПК та їх граничні параметри — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.