Курсова робота «Облік вексельних операцій», 2007 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 07.04.2009 00:03 · від Red Happiness · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Загальні відомості про вексель 1.1. Вексель як кредитно-розрахунковий документ 5 1.2. Історія розвитку вексельного обігу 12 1.3. Класифікація векселів 18 Розділ ІІ. Облік вексельних операцій 2.1. Документальне оформлення вексельних операцій 22 2.2. Облік вексельних операцій 28 2.2.1. Облік векселів виданих 28 2.2.2. Облік векселів отриманих 31 2.3. Особливості оподатковування операцій з векселями 33 Висновок 39 Список літератури 41 Додатки 43

Висновок

В ході цієї роботи мені вдалося з'ясувати що ж являє собою вексель і вексельні операції в цілому. Тому, виходячи з цього, я зробила наступні висновки:

1. Сьогодні вексель виступає складним розрахунково-кредитним інструментом, що здатний виконувати функції як засобу платежу і кредитних грошей, так і функції цінного паперу, і сам, як цінний папір, може виступати об’єктом різних угод (застави, міни, купівлі-продажу тощо). Це потребує розробки конкретних облікових методик для різноманітних трансакцій.

2. На порядок відображення векселів у бухгалтерському обліку впливає подвійність векселя, що визначається як:

1) подвійність у видах векселів – існують переказний і простий векселі;

2) подвійність класичної конструкції цінного паперу (векселя), що включає в себе два основних елементи: речовий і зобов’язальний (формальний і змістовний).

Виходячи з специфічних ознак векселя, вексель, як об’єкт бухгалтерського обліку – це цінний папір в документарній формі, що представляє собою безумовне, абстрактне та складене за суворо встановленою формою одностороннє зобов’язання векселедавця (простий вексель) чи його пропозицію третій особі (переказний вексель) сплатити векселедержателю після настання строку визначену суму грошей в обумовлений термін.

3. При дослідженні чинного законодавства, яким визначено вексельний обіг в Україні, і практики здійснення вексельних операцій, що склалася, можна виділити наступні особливості векселя:

- абстрактність;

- формальність;

- односторонність;

- безумовність;

- оборотність;

- грошовість;

- право чи можливість протесту;

- солідарна відповідальність.

4. Вексельні операції підприємств необхідно обліковувати на окремих синтетичних рахунках “Векселі одержані” та “Векселі видані і акцептовані”, на яких повинен відображатися обіг простих і переказних векселів. На рахунках векселів виданих повинні обліковуватись не лише видані прості та переказні, а й акцептовані переказні векселі.

5. При недостатності дослідження теорії і організації системи внутрішньогосподарського контролю в частині вивчення вексельних операцій можна запропонувати його проведення за розробленою методикою, що сприятиме ефективному проведенню внутрішнього контролю на підприємствах.

6. Необхідно узагальнити вимоги до комп’ютерних програм бухгалтерського обліку, які використовуються на підприємстві і розроблено аналітику для потреб управління при веденні обліку вексельних операцій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення