Курсова робота «Позичковий капітал і кредит», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 05.04.2009 13:45 · від Шкуренко Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження позичкового капіталу та позичкового відсотку 5 1.1. Сутність, джерела, функції позичкового капіталу 5 1.2. Лихварський капітал як форма позичкового капіталу 7 1.3. Норма позичкового відсотка як ціна за користування позичкового капіталу 8 Розділ 2. Особливості функціонування кредиту в сучасній україні 11 2.1. Економічна роль кредиту в розвитку України 11 2.2. Сучасні форми і види кредиту в Україні 13 Розділ 3. Шляхи удосконалення функціонування ринку позичкового капіталу і кредиту 20 3.1. Перспективи розвитку кредитних відносин в економіці України 20 Висновки 23 Список використаних джерел 25

Висновок

За результатами проведеного дослідження теоретичних засад щодо формування і функціонування позичкового капіталу і кредиту зроблено такі висновки:

1. Дослідження економічної суті позичкового капіталу та позичкового відсотка розпочато дослідження таких понять як «позичковий капітал» та «позичковий відсоток». Аналіз трактування різними вченими поняття»позичкового капіталу» дав змогу зробити висновки, що М. І. Савлук та Б. С. Івасів дали найточніше визначення цьому терміну.

На нашу думку, позичковий капітал – грошовий капітал, який передається у позику і приносить дохід у формі позичкового відсотка.

2. Класифікація позичкового капіталу здійснюється за такими ознаками: формами, це лихварський капітал та позичковий відсоток.

3. Основними вимогами в яких кредит відіграє значну роль, це: у забезпеченні грошових розрахунків – готівкових і безготівкових, у раціональному використанні робочих площ на підприємствах, у розвитку реформованого сільського господарства України, у забезпеченні населення якісним житлом, побутовою технікою, у створенні можливостей для отримання освіти та задоволення інших соціальних потреб, в економії витрат обігу.

4. Аналіз форм і видів кредиту, свідчить про те, що в сучасній економіці України існує багато форм і видів кредиту. Форми кредиту відіграють надзвичайно важливу роль для розвитку сучасної економіки.

5. На основі запропонованих шляхів удосконалення функціонування ринку позичкового капіталу і кредиту, визначено, що додержуючись законів позичковий капітал і кредит буде використовуватись ефективно. І це буде приносити прибуток як власникам банку так і державі.

6. В дослідженні здійснено прогнозування щодо ефективного функціонування банківського кредиту 2008 – 2012 роки. В економічному сенсі було б важливо здійснити такі заходи: знизити ціну кредиту та розширити його доступ для ширшого кола клієнтів. Процентні ставки банків за кредитами можна зменшити. Процентна ставка банків за кредитами може бути зменшена, якщо позика диверсифікує кредитний портфель банку. Пропонується при укладенні кредитних договорів передбачати постійне коригування процентної ставки у випадку зміни облікової ставки Національного банку України, темпів інфляції тощо.На сучасному етапі для стимулювання надання банками довготермінових позик на інвестиційну діяльність необхідно таке: по – перше, вирішити питання надання пільг щодо створення обов’язкових резервів, оподаткування доходів і використання прибутку банків; по – друге, створити умови для акумуляції у банках значних вкладів, щоб забезпечити необхідний обсяг кредитів, котрі мають надавати банки. Для цього необхідно стимулювати формування термінових депозитів шляхом диференціації норм обов’язкових резервів залежно від складу депозитів, зниження податку на прибуток за процентами на термінові депозити.На нашу думку, українським банківським установам у сучасних економічних умовах основний акцент під час вибору рішення про надання кредиту позичальникам – юридичним особам необхідно робити на якість менеджменту, аналіз фінансових звітів і рахунків і, лише в останню чергу, на забезпечення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення