Курсова робота «Судочинство за українським законодавством», 2007 рік

З предмету Право · додано 03.04.2009 13:58 · від Vitalik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 РОЗДІЛ І. Судова система України 5 1.1. Загальні засади судочинства в Україні 5 РОЗДІЛ ІІ. Структура судової системи України 8 2.1. Конституційний Суд України 8 2.2. Суди загальної юрисдикції 11 2.3. Місцеві суди як основна ланка судів загальної юрисдикції 15 Висновки 19 Список використаних джерел та літератури 21 Додатки 23

Висновок

На практиці я ознайомився з структурою і повноваженнями судових

органів в Україні: з повноваженнями Конституційного суду України і судів загальної юрисдикції, із апаратом місцевих судів і їх роботою. Ознайомився з нормативною базою, що регламентує діяльність суду, зокрема: Законом України «Про судоустрій України», ЗУ «Про господарські суди», ЗУ «Про Конституційний Суд України». Також із нормативною базою, що містить гарантії правового та соціального захисту суб’єктів судової та правоохоронної діяльності, а саме Законом України «Про статус суддів».

Судова система України становить сукупність усіх судів держави, основаних на єдиних засадах організації і діяльності, що здійснюють судову владу.

Місцевий суд є основною ланкою в системі судів загальної юрисдикції. Це випливає насамперед з того, що суди саме цього рівня розглядають усі кримінальні, цивільні, господарські та адміністративні справи, за винятком тих, які віднесено законодавством до компетенції інших судів.

Завдання суду — судити, тобто розглядати й перевіряти достовірність наданих сторонами доказів, давати їм свою оцінку і викладати її у своєму рішенні. Ніякої особистої ініціативи, ніякої спонукальної зацікавленості -це ознаки істинного правосуддя в демократичному його розумінні, які базуються на конституційних принципах незалежності суддів, змагальності й рівності сторін.

Ознайомившись з організацією та діяльністю місцевого суду можна зробити висновок, що основні права та обов'язки діяльності місцевих судів визначаються Законом України "Про судоустрій" від 7 лютого 2002 року.

Характерними ознаками судової системи України є її пристосованість до адміністративно — територіального устрою, різні рівні провадження, стабільність і єдність.

Єдність судової системи зумовлено метою та завданнями організації і діяльності судових органів, єдиними засадами судочинства для всіх ланок судової системи, незалежністю суддів у відправленні судочинства, обов'язковістю для всіх суддів правил судочинства, визначених законом, забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування законів судами загальної юрисдикції, обов'язковістю виконання на всій території України.

Коментар модератора

Дана робота не містить додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали