Курсова робота «Внутрішня торгівля Карпатського регіону», 2007 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 03.04.2009 10:46 · від oskolok73 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Характеристика умов та чинників розвитку та розміщення господарства карпатського економічного району 5 1.1. Економіко-географічне положення Карпатського економічного району 5 1.2. Природні умови та ресурси 7 1.3. Населення та трудові ресурси 12 2. Сучасний аналіз господарського комплексу карпатського економічного району 19 2.1. Промисловість 19 2.2. Сільське господарство 32 2.3. Транспорт та економічні зв’язки 34 3. Проблеми і перспективи розвитку та розміщення господарства карпатського економічного району 36 Висновки 39 Список літератури 40 Додатки 43

Висновок

Карпатський економічний район має значні перспективи розвитку господарства, проте існує низка проблем, які потребують невідкладного розв'язання. Зокрема, ще недостатньо використовується потенціал прикордонного положення карпатських областей. Значна кількість невеликих міських поселень у прикордонній частині з відповідним резервом трудових ресурсів, наявна транспортна мережа дають змогу розвивати тісну співпрацю із зарубіжними партнерами на засадах кооперування.

Окремі частини району ще значно відстають за рівнем економічного розвитку. Тут беруться до уваги не лише гірські масиви, але й окремі райони Придністров'я і Прикарпаття, що породжує необхідність вирівнювання економічного розвитку по території областей. На низькому рівні розвитку перебуває соціальна сфера, особливо в сільській місцевості.

Однією з найгостріших проблем у районі є вирішення питань зайнятості трудових ресурсів у господарстві. Йдеться не лише про раціональний перерозподіл їх між галузями та регіонами, а й про формування нового механізму залучення їх у виробництво. Необхідно реалізувати можливості щодо експорту робочої сили, особливо з гірських районів, як у межах України, так і за кордон, водночас вживати заходів щодо збереження та примноження трудового потенціалу району.

Реструктуризація економіки району має бути спрямована насамперед на виробництво конкурентоспроможної продукції на основі експлуатації місцевої сировинної бази, пріоритетність розвитку галузей науково-технічного прогресу, подальший розвиток і зростання ефективності електротехнічного машинобудування, приладобудування, хімічної, деревообробної промисловості. Надлишкові потужності підприємств військово-промислового комплексу варто зорієнтувати на випуск сучасної продукції на основі високих технологій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали