Курсова робота «Рпс румунії», 2007 рік

З предмету РПС · додано 03.04.2009 10:41 · від oskolok73 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Значення і місце природних ресурсів у формуванні економічного потенціалу Румунії 5 2.Передумови розвитку та розміщення продуктивних сил Румунії: історичні, природні, демографічні, екологічні 8 3.Влив території на формування галузей спеціалізації господарства Румунії 17 4.Особливості розміщення і територіальна структура провідних галузей господарства Румунії: 21 4.1. Промисловості 21 4.2. АПК 23 4.3. Транспорту 25 4.4. Сфери послуг 26 5.Проблеми та перспективи ресурсозбереження та відтворення природних ресурсів Румунії 27 Висновок 30 Список використаної літератури 32 Додаток 33

Висновок

Румунія - держава на південному-сході Центральної Європи, в басейні нижнього Дунаю. Межує з Болгарією, Сербією, Венгрією, Україною, Молдовою.

Територія - 237,5 тис.кв.км. Населення - 21,7 млн.чол. Румуни складають 89,5 %. Серед національних меншин виділяються угорці (6,6 %), цигани (2,4 %), німці (0,3 %), українці (0,3 %), росіяни (0,2 %), турки (0,1 %), татари (0,1 %). Близько 8 млн. румун проживають за кордоном.

У адміністративно-територіальному відношенні країна ділиться на 41 повіт. Столиця - Бухарест (1,9 млн. чол.).

Румунія – індустріально-аграрна країна.

У галузевій структурі промисловості переважає металургійна, хіміч-на, гірничо-видобувна промисловість, що відзначаються високою централізацією, наявність підприємств з понад 5000 працівників.

Основні центри чорної металургії — Ґалац (металургійний комбінат постачав металом близько 1200 підприємств Румунії), Ґунедоара, Решіца. Розміщення великого металургійного комбінату в Ґалаці зумовлене орієнтацією переважно на імпорт коксу і залізної руди, в Ґунедоарі та Решіці — територіальною близькістю родовищ кам'яного вугілля та залізної руди.

Основні підприємства кольорової металургії розташовані в Марамуреші та Трансільванії поблизу родовищ відповідних руд (Бая-Маре, Златна, Орадя, Слатіна, Копша-Міки).

Хімічна промисловість має багату сировинну базу для свого розвитку: нафта, газ, вугілля, кам'яна сіль, деревина тощо. Основна підгалузь хімічної промисловості — нафтохімія. Найбільші центри нафто- та газохімії створені в районі Бакеу (Дирминешть, Онешть, Борзешть), в районі Плоєшти (Плоєшть, Теляжен, Кимпіна), поблизу газових родовищ Трансільванії, в кінцевих пунктах нафтопроводів (Констанца), в центрах споживання нафтопродуктів (Брашов).

Господарство Румунії — важлива ланка в економічній системі країн. У процесі поглиблення міжнародного поділу праці Румунія усе більш спеціалізується на виробництві продуктів, одержуваних від переробки нафти, природного газу, кам'яної солі, лісу. Швидкі темпи індустріалізації дозволяють Румунії з кожним роком в усі великих кількостях направляти в інші країни машини й устаткування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали