Реферат «Культура середньовіччя», 2008 рік

З предмету Культура · додано 02.04.2009 19:24 · від Dana · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Особливості культури середньовіччя 1.1. Поняття «середні віки»і «середньовічна культура»» 1.2. Роль релігії і церкви в середньовічному суспільстві. 1.3. Лицарська культура 1.4. Народна і селянська культура. Міська культура. 2.Середньовічна література. 2.1. Особливості. 2.2. Ідейна основа 2.3. Класифікація. 2.4. Періодизація. 3.Наука і освіта в епоху середньовіччя. 3.1. Наука. 3.2. Освіта. 4.Церковна архітектура середньовіччя. 4.1. Базиліки 4.2. Романський стиль 4.3. Готика. 5.Музика в епоху середньовіччя. 6.Висновки. 7.Використана література.

Висновок

Доба середньовіччя – одна з ланок нескінченного ланцюга розвитку людства. Основною її рисою був теоцентризм – релігія була в основі світогляду, культури, науки, мистецтва.

Церква, особливо на початкових етапах, була єдиною владою, відігравала консолідуючу роль, була осередком науки і освіти. Постійними війнами було породжене таке явище, як лицарство(лицарі-професійні воїни).Будь-яке явище суспільства знаходило свій відбиток у мистецтві. Так,за тематикою існувала "література монастиря";"література родової общини";"література лицарського замку";"література міста". Основними пам`ятками архітектури є саме храми(церковна архітектура).Професійне музичне мистецтво концентрується в храмах та монастирях,оскільки панівною в усіх сферах життя в цю епоху є церква. Активно розвивалася система освіти:поширювалися школи, університети; наука ще спиралася на абстрактне мислення і споглядання, але завдяки своєму прагненню дізнатися якнайбільше про навколишнє науковці середньовіччя прокладали шлях своїм колегам із наступних епох.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?