Реферат «Міфологічна школа в літературознавстві», 2008 рік

З предмету Література · додано 02.04.2009 19:18 · від Dana · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ. 2. Міфологічна школа у світовому та вітчизняному літературознавстві: 2.1. Інтерпретація міфу в Давній Греції. 2.2. Відродження: Віко, Гердер, Фонтенель. 2.3. Романтизм: Р. Вагнер і Ф. Ніцше. 2.4. «Порівняльна міфологія» М. Мюллера. 2.5. Антропологічна школа. Е. Тейлор, Дж. Фрейзер. 2.6. Становище українського літературознавства. 2.7. Представники кембріджської школи: 2.7.1. Е. Чемберс – дослідник драми; 2.7.2. Внесок Ф.Корнфорда в теорію комедії; 2.7.3. Дослідження ритуалу у працях Дж. Уестон; 2.7.4. Вивчення театру Дж. Харрісон; 2.7.5. «Гамлет і Орест» Дж. Меррея; 2.7.6. Бодкін, Реглан, Стілл та їхні праці; 2.7.7. Міфологічна школа в Англії та США. 2.8. Досягнення вітчизняної міфокритики: 2.8.1. О.Фрейденберг; 2.8.2. Д.В.Затонський; 2.8.3. Інші вчені-літературознавці. 3.Висновки. 4.Використана література.

Висновок

Міфологія здавна цікавила фольклористів і літературознавців як основа фольклорної і літературної творчості. Існує багато точок зору щодо походження міфів, їх поширення, характер їхнього впливу на словесність, але всі дослідники – прихильники міфологічної школи погоджуються з фактом взаємозвязку міфу і літератури. У прозі ХХ століття опосередковані аналогії з міфом стали художнім засобом. Сучасна українська, російська, а також радянська міфокритика послуговується як досягненнями російських і українських учених, що заклали міфокритичні традиції у вітчизняній філологічній науці, так і теоріями західних дослідників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?