Дипломна робота «Боротьба з контрабандою», 2006 рік

З предмету Право · додано 31.03.2009 17:11 · від CHORTik · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальні поняття розслідування злочинів. 6 1.2. Загальні положення методики розслідування злочинів. 6 1.2. Кримінатілстична характеристика злочинів; в тому числі контрабанди. 10 1.3. Розслідування контрабанди як одного із видів злочинів. 17 1.3.1. Слідчі ситуації, що виникають на початковому етапі розслідування контрабанди. 17 1.3.2. Перша група типових слідчих ситуацій 27 1.3.3. Друга група типових слідчих ситуацій 31 1.3.4. Третя група типових слідчих ситуацій 32 Розділ 2. Особливості тактики проведення окремих слідчих дій при розслідуванні контрабанди. 34 2.1. Загальний огляд слідчих дій при розслідуванні контрабанди 34 2.2. Огляд місця події. 38 2.3. Обшук. 43 2.4. Судова експертиза. 51 2.5. Допит підозрюваного. 53 2.6. Допит свідка 54 Розділ 3. Особливості тактики проведення окремих слідчих дій на заключному етапі розслідування контрабанди. 57 Розділ 4. Профілактичні дії слідчого при розслідуванні контрабанди 64 Розділ 5. Практичні та науково –історичні проблеми методики розслідування контрабанди 66 Висновок 79 Література 81

Висновок

Митний кордон України повинен бути надійний. Тільки така границя може забезпечити повною мірою політичну й економічну незалежність суверенної України. На це спрямовано всю митну політику України.

Формування правової бази митної справи і створення системи митних органів дозволило досягти серйозних результатів по захисту економічних інтересів України і поповненню державного бюджету. Проте, реалізація ідей про кардинальні економічні реформи, подальша інтеграція України у світове економічне і політичне співтовариство вимагає удосконалювання як організаційно-правових основ митної справи, так і прийомів, методів, процедури здійснення митної політики.

Не слід вважати, що процес створення в Україні митного законодавства довершений. Він продовжується, оскільки і сам Митний кодекс України й інші нормативні акти, що регулюють митна справа в Україні, ще далекі від досконалості.

У Проекті митного кодексу України передбачений розділ "Контрабанда. Дізнання й оперативно-розшукова діяльність митних органів", відбиті процесуальні питання діяльності митних органів - як органів дізнання: терміни і порядок виробництва дізнання; доказу по справах про контрабанду; припинення дізнання; оскарження дій і постанов органів дізнання; відмовлення в порушенні кримінальної справи про контрабанду; повноваження начальника митного органа - як органа дізнання; повноваження дізнавача.

В даний момент необхідно акцентувати увага на необхідності рішення давно назрілого питання про надання митним органам права самостійно здійснювати оперативно-розшукові заходи. Відсутність таких повноважень змушує вдаватися до допомоги органів внутрішніх чи справ служби безпеки, що не завжди здатні зробити цю допомогу, а навіть тоді, коли здатні, не в змозі це зробити якісно, оскільки не знайомі зі специфікою митної справи і численних правових актів, зокрема відомчими, котрими регулюються питання здійснення митної політики України.

Це аргумент у захист поділюваного багатьма співробітниками митних органів пропозиції про те, щоб митні органи офіційно одержали статус правоохоронних органів з повноваженнями проведення оперативно-розшукових дій. У Проекті митного кодексу України в главі "Оперативно-розшукова діяльність" розкривається призначення і поняття зазначеної діяльності в боротьбі з контрабандою, як системи голосних і негласних пошукових заходів, що здійснюються з метою виявлення, попередження і розкриття контрабанди, виявлення й узяття під контроль облич, причетних до її здійснення. Також у даній главі визначені підрозділи митних органів, що мають право виробництва ОРД і їхнього права по здійсненню цієї діяльності; передбачені контрольовані постачання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів і переміщення товарів під негласним контролем.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?