Курсова робота «Концепція обліку доходів та фінансових результатів за центрами відповідальності», 2009 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 31.03.2009 15:55 · від Аліна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Облік доходів та фінансових результатів за центрами відповідальності 5 1.1. Загальна концепція обліку за центрами відповідальності 5 1.2. Типи центрів відповідальності 8 1.3. Оцінка діяльності центрів доходу та фінансових результатів 10 РОЗДІЛ 2. Ведення управлінського обліку на підприємстві 13 2.1. Організайно-економічна характеристика ЗАТ «Євростиль» 13 2.2. Особливості технологічного процесу на підприємстві 15 2.3. Організація та порядок ведення управлінського обліку на підприємстві 18 Висновки 31 Список використаної літератури 34

Висновок

Становлення ринкових відносин в нашій державі обумовлює необхідність удосконалювати господарський механізм і зокрема управління економічними процесами на підприємствах і об’єднаннях незалежно від форм власності.

Тому результатом дослідження даної роботи є методичні пропозиції, щодо вдосконалення процесу обліку та аналізу доходів і фінансових результатів за центрами відповідальності. У роботі наведено обгрунтування теоретичних і науково-методичних положень стосовно цього питання.

Сьогодні, звіти центрів відповідальності використовується керівником самого центру для планування, контролю та прийняття управлінських рішень. Вони мають дуже важливе значення, адже вище керівництво на підставі даних такого звіту оцінює діяльність кожного підрозділу та його керівника.

Тому правильно поставлений управлінський облік, зокрема, що стосується процесу обліку доходів та фінансових результатів за центрами відповідальності, дасть вам інформацію, необхідну для розставлення пріоритетів у діяльності вашої компанії та планування подальшої діяльності, дасть базу для оцінки перспективності можливостей, що відкриваються, і забезпечить методами контролю за виконанням прийнятих рішень.

Для досягнення мети в процесі проведення дослідження у даній роботі було поставлено та вирішено ряд завдань, серед яких:

визначення загальної концепції обліку за центрами відповідальності;

розглянуто типи центрів відповідальності на підприємстві;

здійснено оцінку діяльності центрів доходу та фінансових результатів;

здійснено пошук відповідних методів проведення аналізу витрат та доходів за центрами відповідальності, які можуть задовольнити потреби управління центрів відповідальності і підприємства в цілому.

Щодо практичної частини даної розрахунково-графічної роботи, то я використовувала дані ЗАТ «Євростиль». Дане підприємство було створено 19 липня 1995 року у формі закритого акціонерного товариства. Основні види діяльності – виробництво та оптова торгівля меблями. ЗАТ «Євростиль» –один із найбільших виробників столів та стільців дитячих. Ними облаштовані приміщення дитячих садків та дошкільних навчальних закладів багатьох областей України.

Організаційно-технічною основою управління на підприємстві є дотримання вимог існуючих Державних стандартів та технічних умов.

Керування якістю продукції здійснюється завдяки суворому дотриманню вимог технологічної дисципліни, які обумовлені використанням сучасного обладнання вітчизняного та імпортного виробництва. В системі управління виробничим процесом важливе значення має управління якістю продукції.

Головними центрами відповідальності на ЗАТ «Євростиль» є – центри витрат – розкрійна дільниця, дільниця збірки, дільниця художнього оформлення, транспортний відділ та служба якості. На них збираються відповідні витрати, які у вигляді звітів подаються виробничому директору, котрий відповідає перед керівництвом за витрати на виробництво меблів.

На основі даних про діяльність ЗАТ «Євростиль» за липень 2008 року, тобто журналу реєстрації господарських операцій було досліджено процес ведення управлінського обліку та за темою роботи, та виявлено класифікацію витрат в системі управлінського обліку на даному підприємстві. В роботі була проведена класифікація на змінні та постійні, прямі і непрямі, визначено функції витрат для обох досліджуваних видів продукції, а саме – столів та стільців дитячих. Також складено калькуляцію собівартості, зроблено звіти про фінансові результати в системі калькулювання повних витрат та в системі «директ-костинг» та проведено аналіз беззбитковості. В ході аналізу беззбитковості було виявлено, що виготовлення даних двох видів продукції не є прибутковим. Управлінню підприємства були надані рекомендації щодо усунення негативних факторів, які мають вплив на прибутковість цих двох видів продукції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення