Реферат «Міжнародна міграція робочої сили», 2007 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 31.03.2009 00:17 · від Андрій · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Поняття та суть міжнародної міграції. 2. Економічні ефекти міграції. 3. Кількісні показники міграції. 4. Масштаби міграції. 5. Напрямки міграції. 6. Державне регулювання міграції. 7. і 8 Механізми контролю міграції. Регулювання міграції. 9. Причини міграції. 10.Стимулювання рееміграції. Висновки. Використана література.

Висновок

1. Трудові ресурси – це найважливіший фактор виробничого процесу, що характеризується високою мобільністю. Мобільність робочої сили у світовому господарстві виявляється у формі міжнародної міграції.

2. Міграція робочої сили – переселення працездатного населення з одних держав в інші терміном більш ніж на 1 рік з економічних і неекономічних мотивів (політичних, соціальних, релігійних, національних, расових та ін.).

3. Міжнародна міграція буває наступних видів: безповоротна, тимчасово-постійна (від одного до шести років), сезонна, маятникова (щоденний, щотижневий переїзд до місця роботи в іншу країну).

4. Державне регулювання міжнародної міграції робочої сили —сукупність форм і методів цілеспрямованого впливу держави на міграційний рух працездатного населення з метою його пристосування до потреб національної економіки і насамперед для потреб розширеного відтворення сукупного капіталу.

5. Важливим засобом регулювання процесу трудової міграції є запровадження обов'язкового державного ліцензування діяльності організацій щодо найму працівників для роботи за кордоном.

6. Процес регулювання міжнародної міграції робочої сили окремими країнами в сучасних умовах відбувається на підставі правових норм і правил, зафіксованих у документах міжнародних організацій, насамперед МОП. При цьому держави, які ратифікували міжнародні конвенції, визнають пріоритет міжнародного права над національним.

7. Міжнародна міграція робочої сили спричинена насамперед економічними політичними, військовими, національно-етнічними та іншими чинниками.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали