Курсова робота «Структура фінансового ринку та його суб’єкти», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 30.03.2009 19:43 · від FFF · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Поняття і структура фінансового ринку 1.1. Сутність та економічний зміст фінансового ринку 1.2. Структура фінансового ринку Розділ 2. Суб’єкти фінансового ринку 2.1. Основні суб’єкти фінансового ринку 2.2. Професійні учасники фінансового ринку 2.3. Нетипові учасники фінансового ринку Розділ 3. Особливості розвитку та сучасний стан фондового ринку України Висновки Список використаної літератури

Висновок

Фінансовий ринок – це складна економічна система, що є:

- сферою прояву економічних відносин при розподілі доданої вартості та її реалізації шляхом обміну грошей на фінансові активи;

- сферою прояву економічних відносин між продавцями і покупцями фінансових активів;

- сферою прояву економічних відносин між вартістю і споживчою вартістю тих товарів, що обертаються на цьому ринку.

Отже, фінансовий ринок являє собою економічні відносини які виникають в процесі купівлі-продажу фінансових ресурсів під впливом попиту та пропозиції на позичковий капітал. За допомогою механізму функціонування фінансового ринку визначають обсяг і структуру попиту на фінансові активи. Цей механізм своєчасно задовольняє всіх споживачів, які тимчасово потребують залучення капіталу із зовнішніх джерел.

Економічна роль фінансового ринку полягає в його здатності об’єднати дрібні, розрізнені грошові кошти в інтересах усього суспільного нагромадження. Це дає змогу активно впливати на концентрацію та централізацію виробництва і капіталу, забезпечити рух фінансових потоків, переливання вільних фінансових фондів, заощаджень в інвестиції.

Єдиний методу структуризації фінансового ринку відсутній, тому оптимальна структура фінансового ринку визначається двома основними ознаками – часовим та інституційним. При часовому поділі фінансового ринку в основу виділення того чи іншого сектора покладено конкретний вид фінансового активу і структура має вигляд: ринок капіталів (кредитний ринок) та грошовий ринок, які можуть бути представлені як ринок позичкових капіталів, ринок цінних паперів, валютний ринок, ринок дорогоцінних металів і каміння, страховий ринок, ринок інструментів нерухомості. Структура фінансового ринку в інституційному розумінні розглядається як сукупність відповідних фінансових інститутів – банків, страхових компаній, інвестиційних фондів і компаній, кредитних спілок, бірж.

Головними суб’єктами на фінансовому ринку виступають населення, інститути позафінансової сфери, фінансові інститути та держава. Суб’єкти фінансового ринку виступають в ролі позичальників та інвесторів, а професійні учасники фінансового ринку виконують роль посередників між інвесторами та позичальниками. Також важливе місце на фінансовому ринку займають такі суб’єкти як інвестиційні консультанти, інвестиційні банки, аналітики ринку, рейтингові агенції, аудиторські компанії, управлінські консультанти. Дані суб’єкти забезпечують аналіз та поширення інформації, суттєвої для інвестора, емітента або елемента інфраструктури.

Важливим елементом фінансового ринку є фондовий ринок. Головне завдання якого, насамперед, створення умов для залучення інвестицій на підприємства, доступ цих підприємств до більш дешевого, порівняно з банківськими кредитами капіталу.

Історія сучасного фондового ринку України почалася від дня прийняття у 1991 році Закону України “Про цінні папери і фондову біржу”, заміненого у 2006 році новим Законом України “Про цінні папери та фондовий ринок”

Фондовий ринок України перебуває в стадії формування. Останнім часом ми маємо можливість спостерігаються позитивні тенденції в його розвитку.

Для інвесторів в Україні найбільш привабливими є державні цінні папери, оскільки саме вони є найменш ризиковими. Зараз учасники фондового ринку докладають зусиль для виходу цінних паперів українських емітентів на іноземні фондові ринки, оскільки саме це забезпечить надходження інвестицій в українську економіку.

Українська фондова біржа багато робить для прискорення процесу інтеграції національного ринку цінних паперів в європейський та світовий ринки. Кожного року ведеться робота, щодо покращення функціонування фондового ринку: це є і співробітництво з розвиненими біржами, робота зі створення системи підготовки кадрів, їх методичного забезпечення, інформаційної та просвітницької діяльності, а також удосконалення законодавства в сфері функціонування ринку цінних паперів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види і механізм функціонування фінансового ринку — Бланк И. А.