Курсова робота «Трансформація відносин власності», 2007 рік

З предмету Політична економіка · додано 29.03.2009 23:22 · від Тетяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1.Власність як економічна категорія 4 2. Форми, види і типи власності 15 3. Трансформація відносин власності як об’єктивна умова у сучасному суспільстві 23 Висновки 28 Список використаної літератури 30

Висновок

У процесі історичного розвитку суспільства відносини власності зазнавали змін, під дією багатьох факторів трансформувались у різні типи, види, форми власності. Серед них у кожному історично визначеному суспільстві певний тип і вид діяльності займав панівне становище, був головним стрижнем, навколо якого оберталась уся економічна система даного суспільства. Сукупність різних типів, видів і форм власності, що визначають спосіб поєднання двох факторів виробництва і соціально-економічне становище безпосереднього виробника, становить систему власності.

Але теорія власності є незавершеною тому що, по-перше, відбиває лише економічний аспект власності у зв’язку з її правовим аспектом, тоді як інші аспекти власності – філософський, психологічний, моральний тощо знаходяться за межами викладеної теорії. По-друге, викладена загальна теорія власності не може бути завершеною хоча б тому, що відносини власності знаходяться у стані постійних змін, розвитку, удосконалення. Тому теорія власності, яка відбиває лише певний стан (етап розвитку) відносин власності, вже є обмеженою і у цьому розумінні – незавершеною.

Проблема власності є однією з найскладніших у політекономії. У понятті власності чітко виражений зв’язок з мотивами і інтересами людей. Таким чином проблема власності безпосередньо пов’язана із співвідношенням мотивів привласнення людей і природно-історичним процесом розвитку капіталістичного способу виробництва. Таким чином виникає питання: в якій мірі суспільний розвиток є безпосереднім результатом інтересів і мотивів окремих людей або класів. Саме власність характеризує спосіб поєднання факторів виробництва і робочої сили, а потім і привласнення результатів праці. Тому вивчення власності як сутнісної основи будь-якої системи господарювання є основним для розуміння проблем економіки і господарської практики.

По-перше, власність є фундаментом всієї системи суспільних відносин. Від характеру встановлених форм власності залежить характер розподілу, обміну і споживання.

По-друге, від власності залежить становище окремих груп, класів суспільства, а також можливості їх доступу до використання всіх факторів виробництва.

По-третє, власність є результатом історичного розвитку. Її форми змінюються зі зміною способів виробництва, причому двигуном цих змін є розвиток продуктивних сил. Саме тому взаємодія всіх форм власності здійснює позитивний вплив на весь хід розвитку суспільства.

В Україні склалася така ситуація, в якій перебудова відносин власності ще не підкріплена відносною законодавчою базою, спрямованою на стимулювання та підвищення результативності приватної ініціативи в цьому процесі, що не забезпечує ефективного розвитку як окремих галузей, так і економіки в цілому. Тому ми повинні брати приклад у західних країн, створювати свою власну законодавчу базу щодо процесів приватизації, націоналізації та роздержавлення, а також розрізняти ці поняття між собою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення