Курсова робота «Методика навчання учнів 8 класу проектуванню, художньому конструюванню з використанням методів ідеальності та комбінаторики», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 27.03.2009 18:57 · від Milena · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи використання методів ідеальності та комбінаторики 5 1.1. Сучасний стан навчання учнів проектуванню, художньому конструюванню на заняттях трудового навчання . 5 1.2. Суть проектування, художнього конструювання та методів ідеальності і комбінаторики 8 1.3. Аналіз програми трудового навчання для 8 класу з розділу «Проектування виробів» 15 Розділ 2. Методичні основи використання методів ідеальності та комбінаторики 20 2.1. Методика навчання учнів 8 класу проектуванню художньому конструюванню з використанням методів ідеальності та комбінаторики при вивченні розділу «Проектування виробів» 20 2.2. Планування занять з обслуговуючої праці з розділу „Проектування виробів" у 8 класі 27 2.3. Ефективність розробленої методики навчання учнів 8 класу проектуванню художньому конструюванню з використанням методів ідеальності та комбінаторики Висновки. 36

Висновок

Аналіз літературних джерел та результатів досліджень педагогів, науковців та вчених, який ми провели в процесі написання курсової роботи, свідчать про те, що методика використання методів ідеальності та комбінаторики у трудовому навчанні розроблена ще не достатня, а на заняттях з обслуговуючої праці використовуються лише їх елементи.

Ми з’ясували, що після реформування загальноосвітньої школи і її переходу на дванадцятирічний термін навчання, набув особливої актуальності метод проектів. Крім того, як зазначено в Державному стандарті освітньої галузі „Технологія” – провідним напрямком реалізації нового змісту трудового навчання є проектно-технологічна діяльність. Ознайомившись з літературними джерелами, ми з’ясували, що стан реалізації навчальних проектів на заняттях трудового навчання у 7 класах знаходиться поки що на досить невисокому рівні, особливо це стосується нашої країни, яка на відміну від своїх сусідів працює за методом проектів лише 3 – 4 роки. А метод ментальних карт можна віднести до методів проектування не лише об’єктів, а й процесів.

Розкривши сутність методів ідеальності та комбінаторики ми розробили власну методику використання даних методів під час проектування виробів на заняттях з обслуговуючої праці у 8 класі,

В результаті експериментальної перевірки розробленої нами методики ми виявили її ефективність, оскільки зріс рівень успішності учнів експериментального класу, їх пізнавальна активність до занять обслуговуючої праці.

Таким чином, будемо вважати, що розроблена методика використання методів ідеальності та комбінаторики на уроках трудового навчання може використовуватись на практиці, вона позитивно впливає на пізнавальний процес учнів та дає змогу краще засвоювати політехнічні знання та вміння.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?