Дипломна робота «Гемологічна діагностика і товарознавча експертиза алмазів та порядок їх обігу через митний кордон України», 2004 рік

З предмету Товарознавство · додано 27.03.2009 17:40 · від Паул · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Становище ринку, ресурсів та нормативно – правової бази алмазів 1.1. Огляд ресурсів та видобування світового ринку алмазів 1.2. Кімберлійський процес – єдиний шлях подолання тіньового обігу алмазів 1.3. Перспективи видобування алмазів в Україні 1.4. Коротка характеристика підприємства 1.4.1. Політика у галузі якості 1.4.2. Структура та персонал ЛРГЕ 1.4.3. Галузь діяльності ЛРГЕ 1.4.4. Матеріально – технічне забезпечення 1.4.5. Контроль якості результатів вимірювань 1.4.6. Конфіденційність і режим роботи ЛРГЕ 1.5. Огляд законодавства України про дорогоцінні камені 1.5.1. Державне управління у сфері видобутку, виробництва, використання, зберігання дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ним 1.5.2. Порядок видобутку, виробництва та реалізації видобутого і виробленого дорогоцінного каміння 1.5.3. Оплата дорогоцінного каміння 1.5.4. Право власності на дорогоцінне каміння 1.5.5. Використання дорогоцінного каміння 1.5.6. Порядок ввезення в Україну і вивезення з України дорогоцінного каміння та виробів з його 1.5.7. Торгівля дорогоцінним камінням та виробами з його 1.5.8. Державний контроль за якістю дорогоцінного каміння та виробів з його 1.5.9. Державний контроль за операціями з дорогоцінним камінням Висновки до розділу 2. Товарознавча експертиза та гемологічна діагностика алмазів 2.1. Деякі історичні алмази та діаманти 2.2. Прилади для дослідження дорогоцінного каміння та робота з ними 2.3. Види алмазів 2.4. Діагностичні ознаки алмазу 2.4.1. Візуальна діагностика алмазу 2.4.2. Інструментальна діагностика алмазу 2.5. Експертиза якості алмазів 2.6. Документальне оформлення результатів гемологічної експертизи Висновки до розділу 3. Особливості митного контролю та митного оформлення алмазів при переміщенні через митний кордон України 3.1. Особливості подачі дозвільних документів і ставки мита на алмази згідно присвоєних ним кодам Української товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (УкрТН ЗЭД) 3.2. Гемологічний контроль 3.3. Порядок оформлення супровідних документів та введення в обіг алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу Висновки до розділу Висновки і пропозиції Список використаної літератури:

Висновок

Немає в природі більш таємничого, прекрасного і дорогоцінного мінералу, ніж алмаз. "Варто об'їхати всю земну кулю, якщо в нагороду за це вдасться побачити щось дійсно незвичайне, а алмазні родовища - це найбільш незвичайний дарунок природи, яким володіє Земля". Так писав Марко Твен у своїй повісті "По екваторі".

Завдяки своїй красі і властивостям алмаз став дуже популярним - товаром у різних проявах, від ювелірних прикрас до ріжучих частин інструменту, який водночас постійно тримається в ціні. Саме тому видобування і продаж алмазів є постійно актуальним питанням.

Підсумовуючи написану роботу, можна зробити висновок, що компанія De Beers і надалі залишається лідером продажу і видобування алмазів на світовому ринку алмазів з часткою 65%, хоча має багато потужних конкурентів.

В Україна має реальну перспективу знаходження родовища алмазів, але щоб цього добитись потрібно наполегливо працювати: проводити глибший і детальніший пошук і бурити нові свердловини, можливо, трохи відновити матеріально – технічну базу. Звичайно вся ця перспектива впирається в поки що погані надходження коштів. З світової практики відомо, що на розробки алмазного родовища потрібно біля 300 млн. доларів, а в Україні поки що щорічно виділяється на пошуки близько 3,5 млн. доларів.

З метою запобіганню тіньового обігу алмазів було розроблено сертифікаційну схему Кімберлійського процесу (ССКП), який на разі підписало 39 країн, але їх кількість помітно зростає. На даному етапі Україна виконала всі необхідні вимоги. Зокрема, відповідно до ССКП прийняті постанова Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 307 "Про ввезення на митну територію України та вивезення з митної території України алмазів" та наказ Міністерства фінансів України від 9 квітня 2003 р. № 276 "Про затвердження Порядку оформлення супровідних документів та введення в обіг алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу", якими визначено умови ввезення, вивезення і митного оформлення алмазів, призначено повноважний орган контролю за імпортом/експортом алмазів - Державний гемологічний центр України (ДГЦУ), затверджені форма сертифіката Кімберлійського процесу для алмазів, які вивозяться з митної території України, а також порядок оформлення сертифікатів й інших супровідних документів.

Експертиза алмазів здійснюється на підставі умов Кімберлійського процесу та законодавства України розробленого відповідно до цієї угоди.

Експертиза здійснюється інструментами і методами спеціалістами, які мають посвідчення експерта-гемолога видане ДГЦУ і акредитацію на проведення експертизи алмазів, яке теж видається ДГЦУ.

До основних методів експертизи алмазів необхідно віднести:

1 Визначення твердості каменю шляхом продряпування його корундом чи імітаціями алмазів;

2 Визначення теплопровідності алмазу (оскільки вона в нього найбільша) за допомогою „Даймонд” тестера;

3 Визначення зовнішніх дефектів алмазу із застосуванням 10x кратної лупи (включень, тріщин, вросту в кристал менших кристалів алмазів тощо)

Остаточна експертиза, зокрема оцінка вартості каменя, проводиться тільки після огранки каменя за діагностичними і візуальними властивостями.

Експерт проводить поетапне дослідження всіх необхідних властивостей, в ході якого заповнює протокол дослідження, а потім на основі цього документу експертний висновок.

Згідно постанови № 307 митне оформлення алмазів здійснюється через Київську регіональну, Вінницьку митницю чи митницю в аеропорту Бориспіль. Хоча переміщення здійснюється тільки через аеропорт Бориспіль.

На замовлення митниці туди приїжджає експерт-гемолог уповноважений проводити експеризу алмазів. Експертний висновок (має декілька ступенів захисту бланка від підробки) підписується директором ДГЦУ Індутним В.В. і завіряється печаткою ДГЦУ.

Експертиза проводиться за наявності оригінала сертифіката Кімберлійського процесу

Далі митне оформлення проводиться на загальних підставах.

Порядок митного оформлення визначається розділом 3 Митного кодексу України (статті 37—43). Переміщення через митний кордон України алмазів підлягає митному оформленню.

Метою здійснення митного оформлення є:

1. Забезпечення митного контролю, який здійснюється з метою дотримання державними органами, підприємствами та їх службовими особами, а також громадянами порядку переміщення через митний кордон України алмазів. Митний контроль здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду транспортних засобів, товарів та інших предметів, особистого огляду, переогляду, обліку алмазів, які переміщуються через митний кордон України.

2. Застосування засобів державного регулювання переміщенням через митний кордон України алмазів, основною метою яких є стягнення в Державний бюджет податків при переміщенні алмазів через митний кордон України, а також захист національного ринку від контрабандних алмазів і забезпечення підтримки національного виробника шляхом надання йому можливості конкурувати з іноземними суб'єктами підприємницької діяльності.

Переміщення алмазів через митний кордон може бути здійснене лише після сплати суми митних платежів, які заповнюються в графі 47 ВМД.

Митне оформлення алмазів на експорт здійснюється при наявності на товаросупровідних документах штампів всіх відповідних підрозділів митної служби, та наявності необхідних товаросупровідних документів.

При імпорті алмазів стягується мито за ставкою ( на товари 7102 10 00 00; 7102 21 00 00):

- преференційною - 5%;

- повною - 10%

На даний момент в Україну більша частина алмазів потрапляє для огранування (5% - від світового огранювання) на замовлення різних країн і лише маленька частинка для власних потреб.

Якщо алмазне родовище все таки буде знайдено, в Україні має вистачити обладнання і потужностей для його обробки, тому можна сподіватись, що алмазів вистачить хоча б для власних потреб, і навіть якщо вистачить ресурсів, Україна зможе достойно конкурувати з іншими виробниками алмазів на зовнішньому ринку.

Алмаз є одним з найбільш загадкових мінералів, створених природою в її підземній коморі і космосі.

Деякі астрономи можуть пишатись тим, що знайшли алмази в міжзоряному просторі. Насправді, відповідно до результатів досліджень, опублікованому 10 червня 2003 р. „Astrophysical Journal Letters”, алмази зустрічаються в хмарах пилу, що знаходяться в глибокому космосі.

Ювеліри, однак, можуть не втішатись, космічні алмази не будуть поблискувати на їхніх виробах – їхні розміри виміряються в нанометрах.

Додаткова інформація показує, що алмази знаходяться в глибокому темному космосі, а не тільки в атмосфері зоряних ясел.

Ґрунтуючись на своєму відкритті, вчені вважають, що одна тільки галактика „Млечный путь” містить мільярди і мільярди тон алмазів.

Можливо, дуже скоро ми будемо переміщуватись по Всесвіту у пошуках і збиранні „космічних” алмазів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали