Курсова робота «Еколого економічні проблеми розвитку Придніпров’я», 2007 рік

З предмету РПС · додано 27.03.2009 11:24 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Місце Придніпровського регіону в економіці України 4 2. Економічна оцінка природо-ресурсного й виробничого потенціалу Придніпров’я 8 2.1. Природні ресурси регіону 8 2.2. Промисловість регіону та основні проблеми її розвитку 12 2.3. Агропромисловий комплекс Придніпров’я 15 2.4. Особливості функціонування ТВК регіону 17 2.5. Експортний потенціал Придніпровського району. 20 3. Еколого-економічні проблеми розвитку Придніпров’я 21 4. Аналіз підприємства сільськогосподарської галузі за факторами РПС 26 5. Транспортна задача 31 Висновок 34 Перелік використаної літератури 36 Додатки

Висновок

У даній роботі проведений аналіз сільськогосподарського підприємства на основі 10 факторів РПС, і також визначена ефективність його розміщення згідно даних факторів.

Завдяки роботі отримали навички з розв’язання транспортних задач, навчилися робити висновки про місце розташування комбінату (підприємства) на основі розрахунків за вихідними даними.

В даній роботі, досить детально розглянули Придніпров’я, як окремий економічний район. Тут зосереджений значний для України природно-ресурсний, виробничий, соціальний потенціал. У роботі дослідили його природно-ресурсний і виробничий потенціали, проблеми і перспективи розвитку і функціонування галузей господарства, виявили причини виникнення цих проблем та відшукали заходи щодо їх попередження та усунення.

У результаті цього встановили, що основні еколого-економічні проблеми Придніпровського економічного регіону пов’язані і викликані насамперед високою територіальною концентрацією великих металургійних, хімічних та інших виробництв.

У регіоні забруднене атмосферне повітря, води річок, завдяки чому сформувалися досить гарні умови для частих кислотних дощів. Ґрунти втрачають свою родючість, рівень ґрунтових вод знижується та ін.

Всі ці проблеми потребують вирішення. Головні напрями вирішення зазначених проблем — впровадження мало- і безвідходних технологій на підприємствах чорної металургії, гірничо-видобувної та хімічної промисловості; широке використання відходів як сировини, проведення інвентаризації усіх відходів; розробка та здійснення науково обґрунтованих заходів з використання відходів виробництва; скорочення вилучення родючих земель для несільськогосподарських цілей

Актуальне значення мають запобігання підтопленню земель, розширення робіт з меліорації засолених масивів на зрошуваних землях за рахунок їх гіпсування, забезпечення якісного розвитку санаторно-курортного господарства Приазов'я та вирішення інших важливих для Придніпров'я економічних, соціальних та екологічних проблем.

Це потребує великих зусиль, матеріальних і фінансових витрат, залучення учених і фахівців різних спеціальностей, значного терміну для реалізації заходів.

Однак, відродження народногосподарського комплексу району й України в цілому потребують обов’язкового врахування цих проблем і вирішувати їх потрібно паралельно з відродженням економіки. Відкладання рішення цих задач на віддалений період може підірвати весь природний і соціальний потенціал області і перетворити його в зону, яка непридатна для проживання населення, а придатна тільки для видобування корисних копалин в екстремальних умовах, небезпечних для життя людини.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?