Курсова робота «Розробка операційної стратегії підприємства», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 26.03.2009 17:45 · від Elena · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Реферат 5 Вступ 6 Розділ i. Характеристика операційної стратегії підприємства. 1.1. Суть та складові виробничої (операційної) стратегії підприємства 8 1.2. Основні чинники формування та розвитку виробничої стратегії 12 Розділ ii. Аналіз та оцінка виробничої стратегії дп ат «київхліб» «булочно-кондитерського комбінату» 2.1. Загальна характеристика підприємства 20 2.2. Аналіз стратегії виробництва і реалізації продукції підприємства 22 2.3. Аналіз прибутку та рентабельності ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» 29 Розділ iii. Стратегія планування ринкової діяльності дп ат «київхліб» «булочно-кондитерського комбінату» 3.1. Обгрунтування розробки стратегії розвитку підприємства 32 3.2. Розробка та впровадження виробничої стратегії підприємства та вибір постачальників 38 Висновки 43 Список використаних джерел 45 Додатки 47

Висновок

Шлях до успіху будь-якої виробничої стратегії полягає в тім, щоб максимально точно визначити всі можливі варіанти пріоритетів; зрозуміти, які можуть бути наслідки вибору кожного з наявних варіантів, а також, те, на які компроміси треба йти у випадку обрання того чи іншого варіанта.

У будь-якій галузі промисловості, як правило, існує сегмент ринку, обсяг продажів на якому залежить винятково від того, наскільки низькими будуть витрати компанії, яка випускає продукцію. Щоб успішно конкурувати в такій ринковій ніші, фірма повинна бути виробником з низькими витратами виробництва, однак ця необхідна, але не достатня умова і необов'язково означає, що компанія доможеться високого рівня рентабельності і конкурентного успіху.

Незважаючи на те, що операційна стратегія є нижчим рівнем розробки стратегії корпорації, її важливість не повинна бути принижена. Наприклад, провал одного виробничого підрозділу при реалізації стратегічних завдань з досягнення заданого обсягу виробництва, рівня собівартості продукції і якості може знизити показники всієї компанії з продажів і одержання прибутку і внести сум'яття в загальні стратегічні дії із створення позитивного образу фірми в очах клієнтів.

Менеджеру з виробництва необхідна стратегія, взаємозалежна з цілями підприємства, сформульованими в рамках загального плану дій, і з будь-якими стратегічно близькими проблемами, що існують на підприємстві.

Виробнича стратегія не може реалізовуватися ізольовано, вона повинна бути пов'язана зі споживачами (по вертикалі) і з іншими елементами структури підприємства (по горизонталі).

Основні цілі розвитку виробничої стратегії полягають, по-перше, у правильному визначенні (на основі найважливіших пріоритетів, що, як правило, з'ясовуються в результаті проведення маркетингових досліджень) конкретних вимог до виробництва і, по-друге, у розробці планів, які гарантують, що операційні можливості (і можливості підприємства) виявляться достатніми для виконання цих вимог. Пріоритети виробляються в такий спосіб:

1. Ринок розбивається на сегменти за групами продукції.

2. Визначаються вимоги до продукції, структура попиту і маржа прибутку для кожної групи.

3. Визначаються критерії «переможців замовлення» і «кваліфікаторів замовлення» у кожній групі.

4. Критерії «переможців замовлення» перетворяться в конкретні вимоги до характеристик операцій.

Системна взаємодія з різними спеціалізованими підрозділами організації необхідна і для якісної розробки виробничої стратегії. Так, фахівці з маркетингу повинні забезпечувати розроблювачів виробничої стратегії інформацією і про реалізацію продукту, і про його збут на відповідних ринках; технологи повинні повідомляти про новинки і всі інші значні зміни на ринку технологій і т.д.

Отже, виробнича (операційна) стратегія визначає завдання операційної системи, тобто вказує, що має виконувати ця особлива операційна функція і як це має бути здійснено у зв’язку з іншими елементами організації, щоб реалізувати місію фірми. Вона чітко визначає місце операційної функції, тобто на яких особливих завданнях вона має концентруватися.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення