Курсова робота «Технологія виробництва електроенергії на гідроелектростанціях», 2003 рік

З предмету Техніка, технології · додано 26.03.2009 16:45 · від Оксана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Роль гідроелектроенергетики у національній економіці України: 1.1. Сучасний стан електроенергетики України 1.2. Історія розвитку гідроенергетики Розділ ІІ. Характеристика основних технологічних процесів у гідроенергетиці: 2.1. Загальна характеристика технологічного процесу на ГЕС 2.2. Гідротурбіни як частина технологічного процесу: 2.2.1. Гідравлічна турбіна 2.2.2. Імпульсні турбіни. 2.2.3. Реактивні турбіни Розділ ІІІ. Техніко-економічні показники та перспективи розвитку гідроенергетики: 3.1. Техніко-економічні показники. 3.2. Перспективи розвитку. Висновки Список використаної літератури

Висновок

У господарському комплексі України електроенергетика відіграє дуже важливу роль. Близько половини всього первинного палива (вугілля, нафта, газ, уран), що його має чи одержує з інших держав Україна, а також енергія окремих річок витрачаються на виробництво електро- та теплоенергії. Електроенергетика – одна з найважливіших галузей господарства України. Галузь забезпечує всебічний науково-технічний прогрес у всіх без винятку виробництвах, поліпшує умови праці і побуту.

Першу ГЕС збудував російський інженер М.О. Доливо-Добровольський у 1891 році на річці Неккар у Німеччині. Вона була призначена для освітлення Всесвітньої виставки у Франкфурті-на-Майні. Однак ера інтенсивного використання природних гідроенергетичних ресурсів тоді ще не прийшла. Було побудовано декілька великих ГЕС (на Ніагарському водоспаді В США), але, окрім Швейцарії та Швеції, в першій чверті ХХ сстоліття сила води не знайшла широкого вжитку.

Гідроелектростанції класифікуються за потужністю на мілкі (з встановленою електричною потужністю до 0,2 МВт), малі (до 2 МВт), середні (до 20 МВт) та великі (більше 20 МВт). Другий критерій, за яким поділяються гідроелектростанції, – напір. Розрізняють низьконапірні ГЕС (напір до 10 м), середнього напору (до 100 м) та високонапірні (більше 100 м). Рідко греблі високонапірних ГЕС досягають висоти 240 м. Такі греблі зосереджують перед турбінами водну енергію, накопичуючи воду та піднімаючи її рівень.

Вибір типу турбіни для будь-якої окремої ділянки ріки залежить від характеристик ділянки, головними з яких є напір і потік води, а також від бажаної швидкості обертання електрогенератора або іншого пристрою на валу турбіни. Інші міркування, наприклад, чи зможе турбіна виробляти енергію при умовах неповного потоку, також відіграють важливу роль при її виборі. Усі турбіни мають характеристику "потужніст-швидкість". Вони будуть працювати найбільш ефективно при конкретному співвідношенні швидкості, напору і потоку.

Для електростанцій будь-якого типу найбільш важливі два показники: вартість 1 кВт встановленої потужності – показник, отримуваний поділом загальних витрат на будівництво електростанції та на потужність електростанції; собівартість 1 кВт • год виробленої електростанцією електроенергії.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення