Курсова робота «Менеджмент валютних операцій банку», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 26.03.2009 10:46 · від karina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1 Розділ 1. Особливості менеджменту в банківській сфері 3 1.1. Валютний ризик банку 3 1.2. Управління валютною позицією банку 8 1.2.1. Управління валютною позицією на основі методів структурного балансування валютних потоків 14 1.2.2. Управління валютною позицією за допомогою строкових валютних угод 17 1.3. Види валютних операцій комерційного банку 19 1.3.1. Операції спот 23 1.3.2. Арбітражні валютні операції 25 1.3.3. Строкові операції 28 1.3.4. Валютні операції своп 35 Розділ 2. Валютний курс 38 2.1. Формування валютного курсу 38 2.2. Регулювання валютного курсу 41 2.3. Динаміка валютного курсу 45 Розділ 3. Менеджмент валютного ризику банку 48 3.1. Методи управління валютним ризиком банку 48 3.2. Використання форвардних валютних контрактів у процесі хеджування валютного ринку 52 3.3. Хеджування валютного ризику 57 Висновки 60 Література 62

Висновок

Функціонування сучасної економіки будь-якої країни неможливо уявити без ефективної банківської системи. Банки різних рівнів глибоко проникають у сферу виробництва і активно впливають на економічні та соціальні процеси, тому з ними постійно стикаються всі члени суспільства.

Банківська справа є однією з тих сфер суспільного життя, щодо якої мало хто може дозволити собі повну непоінформованість. Адже, спосіб і рівень життя населення кожної країни істотно залежать від діяльності банків, їх надійності, здатності збільшувати обсяги кредитів, депозитів та інших видів послуг, що пропонуються як фізичним особам, так і підприємствам. Постійна увага та інтерес до проблем розвитку банківської справи зумовлені значною роллю, яку відіграють банки у процесах формування міжнародних фінансових ринків — валютного, фондового, ринку деривативів, а також у системі світового господарства в цілому.

Нині банківська справа є однією з найдинамічніших сфер економіки. Відійшли в минуле часи, коли банківський бізнес був порівняно простим та безпечним, а жорстке регулювання обмежувало можливості менеджерів щодо прийняття управлінських рішень. Технологічна революція, стрімка інфляція, посилення конкурентної боротьби та процеси дерегулювання банківської діяльності зумовили формування значно агресивніших стратегій у банківському менеджменті, які супроводжуються підвищеною ризиковістю. Через те, що враховувати фактори ризику та керувати ними стає значно складніше, погіршується структура активів, знижується ефективність операцій, а зрештою може виникнути кризова ситуація. Тому пошук і дослідження адекватних методів виявлення та управління ризиками перетворюється на складну проблему, яку необхідно вирішувати керівництву кожного банку. Перед менеджментом постає завдання мінімізувати ризики, забезпечуючи достатні прибутки для збереження коштів вкладників та підтримки життєдіяльності банку.

Вітчизняна банківська система за темпами розвитку та просування в напрямку інтеграції в міжнародну банківську справу значно випереджає виробничу сферу. Це підтверджується хоча б і тим, що з 01.01.98 українські банки перейшли на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та звітності. Докорінна зміна принципів та методів обліку, запровадження ряду нових операцій, таких як форвардні, ф’ючерсні, опціонні, розширення можливостей банків завдяки організації біржової торгівлі, використання високотехнологічних засобів комунікацій — усе це потребує підготовки кваліфікованих фахівців, які досконало володіють сучасною методологією управління фінансами банку. Підходи до розв’язання цього завдання розглянуто у пропонованому навчальному посібнику.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення