Курсова робота «Соціальне сиріцтво», 2006 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.03.2009 21:27 · від Юрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття соціального сирітства 5 1.1. Сутність соціального сирітства 5 1.2. Діти заробітчан як вид соціального сирітства 8 1.3. Безпритульність як вид соціального сирітства 11 Розділ 2. Причини соціального сирітства у трансформаційному суспільстві 16 Розділ 3. Державна політика України щодо запобіганню соціальному сирітству 25 3.1. Запобігання соціальному сирітству 25 3.2. Вдосконалення системи усиновлення в Україні 27 Висновки 37 Література 39

Висновок

Отже, сирітство як соціальне явище існує стільки ж, скільки й людське суспільство. Війни, епідемії, стихійні лиха призводили до того, що діти ставали сиротами. У класовому суспільстві з'явилося соціальне сирітство, яке зумовлено небажанням і неможливістю виконувати батьками свої обов'язки. Відомості про батьків, які відмовилися від своїх дітей, знаходимо в Біблії.

Причинами соціального сирітства є зростання числа батьків, які позбавлені батьківських прав, зубожіння населення, зростання наркоманії та алкоголізму, збільшення кількості сімей, в яких відсутні умови для нормального виховання дітей та ін.

Держава змушена брати на себе піклування про дітей, які залишилися без опіки. Головною проблемою в таких випадках є соціалізація дітей, оскільки як поза сім'єю, так і в прийомній сім'ї, відсутній генетичний зв'язок між дітьми й батьками, тому змістом діяльності соціального працівника є захист прав дітей та контроль за умовами їхнього утримання, соціальній адаптації.

Мiжнароднi органiзацiї, зокрема ЮНIСЕФ, вважають, що до дiтей вулицi належать дiти, якi:

– живуть "на вулицi"; їх найпершi потреби – виживання i житло;

– не спiлкуються з власними родинам i живуть у тимчасових сховищах (покинутих будiвлях тощо), або взагалi його не мають i ночують будь-де;

– пiдтримують контакт з сім'єю, але через бiднiсть, перенаселенiсть, рiзнi види експлуатацiї та зловживань щодо них проводять бiльшу частину дня, а iнколи i ночi на вулицi;

– вихованцi iнтернатiв та притулкiв, якi з рiзних причин втекли з них i перебувають на вулицi.

Державні заклади опіки вже давно ототожнюють із будинками для сиріт, хоч насправді у цих інституціях перебуває дуже мало справжніх сиріт. Різні дослідники намагалися вирахувати реальну кількість дітей-сиріт у інституційних закладах опіки, і хоч цифри відрізняються, похибка становить 2-3 відсотки та 4-5 відсотків, за винятком, коли війни чи природні катаклізми забирали життя обох батьків. За нормальних умов, у закладах опіки в регіоні перебувають діти, більшість із яких має бодай одного з батьків.

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з Інститутом розвитку сім'ї та громадськими організаціями розробили стратегію розв'язання проблем сирітства на державному рівні. Йдеться про діяльність щодо забезпечення права дитини на виховання та розвиток у сімейному оточенні. Цей стратегічний план дій для всіх соціальних служб, які опікуються дітьми, днями було представлено на засіданні колегії міністерства.

Українська держава довгий час надавала перевагу інтернатному (інституціональному) влаштуванню й вихованню дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Але, мережа установ, через яку проходять діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, сприймає їх як об'єкт, а не як суб'єкт виховання. Відірваність вихованців інтернатних закладів від реальних життєвих проблем, обмеженість простору спілкування, регламентація дій формують у них такі якості, що ускладнюють їхню адаптацію до дорослого життя в соціумі ("розвинуте почуття утриманця – патерналізм; принцип життя – "нам повинні", "неготові брати на себе відповідальність", "відсутність досвіду сімейного життя, розуміння сім'ї", "невпевнені в собі"). Діюча в Україні система інтернатних закладів потребує кардинальних змін у своїй діяльності, переорієнтації на індивідуальні потреби кожної дитини, позбавленої родинного середовища, створення оптимальних умов для її виховання, розвитку, формування особистості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?