Дипломна робота «Правове регулювання оптової купівлі-продажу», 2005 рік

З предмету Право · додано 25.03.2009 11:14 · від Анна Машовец · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Оптова купівля-продаж як один із основних видів торгівлі. 1.1. Загальна характеристика оптової купівлі продажу 6 1.2. Дозвільна система оптової купівлі продажу 23 1.3. Особливості здійснення оптової купівлі продажу 28 Розділ 2. Правове регулювання укладання договорів оптової купівлі продажу. 2.1. Предмет та сторони договору оптової купівлі продажу 37 2.2. Форма та ціна договору оптової купівлі продажу 52 Розділ 3. Організаційно правові форми здійснення оптової купівлі продажу. 3.1. Правовий статус біржі 64 3.2. Правовий статус ярмарки 82 3.3. Правовий статус ринку 89 Висновки 94 Список використаних джерел Робота за 2005 рік

Висновок

При написанні своєї дипломної роботи я широко використовував не тільки Цивільний кодекс України, але й Господарський) кодекс, та навчальні посібники з торгового права, підприємницького права, цивільного права, Кодексу про адміністративні правопорушення, інші законопроекти. При розкритті змісту окремих інститутів підприємницького права повторюються, або окреслюються деякі положення попередніх розділів. Така побудова матеріалу повинна стимулювати найкраще його опанування. В ньому детально аналізується нормативна база законодавства України, та для більш широкого базового підходу для аналізу цієї теми необхідні не лише теоретичні знання, але й практичний досвід.

Тема “Правове регулювання оптової купівлі продажу”має велике значення для розбудови держави з ринковою економікою, і актуальна для України в реальному часі.

1.Отже, виходячи з написання дипломної роботи слід зазначити: що договір оптової купівлі-продажу, як правило, має одноразовий характер і укладається переважно на те майно, яке є в наявності і підготовлене для відчуження. При цьому продавцеві сплачується вартість відчужуваного майна лише в грошовому вираженні. В окремих випадках для покупця становить інтерес не саме придбане майно, як матеріальний об’єкт, а зафіксоване в ньому те чи інше право вимоги. Оплата придбаного майна повинна здійснюватися у національній валюті України, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Під словом купівля-продаж в самому широкому значенні розуміється як увесь оборот з товарами, отже вся та діяльність, яка має своїм завданням усунути в просторі і в часі між виробником і споживачем. Торгівлю в цьому найбільш широкому значенні слова регулює не тільки спеціальне торгове право, але й право, яке формує весь оборот з матеріальними благами, куди входить значна частина права.

Аналіз законодавства, що регулює відносини оптової купівлі-продажу, засвідчує, що оптовим покупцям законодавчо надаються певні привілеєві права, а торговельним підприємствам встановлюються додаткові обов’язки, оскільки для останніх торговельне обслуговування населення є їх основною професійною діяльністю.

2.Отже, за чинним законодавством сторони в договорі купівлі-продажу, які займаються підприємницькою діяльністю, вправі вільно визначити ціну предмета угоди, а в передбачених законом випадках повинні керуватися державними фіксованими чи регульованими цінами. Абсолютно вільно визначають ціну громадяни, які укладають разові угоди купівлі-продажу, наприклад, на речових ринках.

Наука про оптову купівлю-продаж знаходиться у процесі становлення і ще не напрацювала чітких та виважених теоретичних конструкцій моделювання підприємницьких правовідносин. Внаслідок цього вирішення багатьох прикладних питань йде в експериментальному порядку. Тому широка нормативна база регулювання підприємницької діяльності характеризується внутрішньою неузгодженістю, суперечливістю, непослідовністю. Імперативні приписи щодо наведення порядку у її здійсненні змінюються дерегулятивними заходами і навпаки.

Вже стали більш відчутними результати функціонування оптових продовольчих ринків, які почали створюватися в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про основні напрями створення та функціонування оптових продовольчих ринків» від 09.06.1999 р. Раніше, значну частину картоплі, плодоовочевої продукції, фруктів, м'яса населення придбаває на ринках, а зараз вже більше в магазинах.

Оптові ринки що створюються на базі складської мережі колишніх державних оптових і оптово-роздрібних підприємств ( картопле- та овочесховищ, холодильників тощо) і підприємств споживчої кооперації, ще не сформували ефективний механізм взаємодії виробників сільгосппродукції та продовольства із роздрібною торгівлею суттєво не зменшили кількості посередників перекупників. Як свідчить зарубіжний досвід, оптові продовольчі ринки, де здійснюється аукціонна торгівля, насамперед швидкопсувними товарами, виконують економічні функції збалансування попиту і пропозиції на кожний товар, що реалізується на ринку, встановлюються ціни, які відповідають якості продукту та суспільно необхідним витратам. Наявність достатньої кількості оптових ринків дає змогу створити ефективні механізми, де забезпечуватиметься оптимізація розмірів товарообороту, та з ростом промислового виробництва зміняться витрати товарів і витрати обігу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення