Курсова робота «Оподаткування доходів фізичних осіб», 2004 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 22.10.2006 09:58 · від george_85 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність податку з доходів фізичних осіб 1.1. Поняття податку з доходів фізичних осіб 1.2. Процес оподаткування доходів фізичеих осіб Розділ 2. Аналіз оподаткування доходів фізичних осіб в Україні 2.1. Статистичний аналіз оподаткування доходів фізичних осіб 2.2. Вплив податку з доходів фізичних осіб на формування бюджету Розділ 3. Шляхи вдосконалення в системі оподаткування доходів фізичних осіб 3.1. Новий закон „Про оподаткування фізичних осіб” – суперечності та неузгодженності 3.2. Проблеми та перспективи вирішення в оподаткувані доходів фізичних осіб Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Отже, з 1 січня 2004 року набрав чинності довго очикуваний Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб”, який у червні 2003 року ухвалила Верховна Рада України. Він є основним джерелом регулювання відносин фізичних осіб та податкової служби. Окрім того, фінансові функції податкового законодавства використовуються для економічного впливу держави на суспільне виробництво, його динаміку і структуру, на стан науково-технічного прогресу.
Оподаткування доходів фізичних осіб є складовою частиною фінансового механізму держави. У результаті перерозподілу платежів фізичних осіб, з одного боку, реалізується економічна доктрина щодо рівня добробуту різних верств населення, а з іншого – формується фінансова база держави. Сфера перерозподілу доходів фізичних осіб є одним з основних фінансових ресурсів держави.
Звичайно, сучасний стан податкової системи України характеризується наявністю деяких неузгоджуваностей і протиріч норм податкового законодавства, а також, відсутністю системності в наданю пільг, але вона є досить досконалою порівняно з попередньою.
З метою покращення та забезпечення соціальних гарантій для фізичних осіб необхідно переглянути діючий механізм витрачання коштів, залучених за рахунок прибуткового податку. Як показує практика, значні суми витрачаються на сам процес стягнення податку, а також на утримання органів державної влади. Про це свідчить і значення коефіцієнта співвідношення суми суспільних благ та трансфертних платежів, який складає в Україні 26%. Отже, суспільна корисність від сплати податків складає лише 26%, у той час, як 74% доходів від оподаткування витрачається на інші цілі.
Хоча уряд намагається покращити і спростити оподаткування доходів фізичних осіб, він робить досить такі слабкі кроки, що має негативний вплив якна тих хто сплачує податки так і на бюджет в який вони надходять, що досить добре видно у 3-му розділі пункту 3.1 Новий закон „Про оподаткування фізичних осіб” – суперечності та неузгодженності”. Про недосконалість нового податкового законодавства свідчить і той факт, що Верховна Рада України 4 лютого 2004 року (Через місяць після прийняття закону) прголосувала про прийняття Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік” значну частину якого становлять саме зміни до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, що є тільки початком подальшого вдосконалення цього закону.
Діючий механізм фісованого прибуткового податку вважається доцільним залишити без істотних змін, так як це дозволить продовжити прийняту програму державної підтримки суб єктів малого підприємництва.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення