Курсова робота «Підвищення ефективності використання основних виробничих фондів», 2000 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 24.03.2009 01:36 · від alioc · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Підвищення ефективності використання основних виробничих фондів – важливий резерв підвищення ефективності виробництва на підприємстві 1.1. Ефективність як економічна категорія. 1.2. Основні виробничі фонди підприємства. 1.3. Показники використання основних виробничих фондів. 1.4. Шляхи кращого використання основних фондів. Розділ 2. Визначення ефективності використання основних виробничих фондів на підприємстві 2.1. Показники наявності та стану основних виробничих фондів підприємства. 2.2. Показники, що характеризують рух та оборотність основних виробничих фондів підприємства. 2.3. Показники, що характеризують оснащеність підприємства основними виробничими фондами 2.4. Показники, що характеризують озброєність працівників основними виробничими фондами 2.5. Показники, що характеризують використання основних виробничих фондів підприємства в часі 2.6. Узагальнюючі показники Розділ 3.Заходи підвищення ефективності використання основних виробничих фондів підприємства в часі 3.1. Підвищення використання основних виробничих фондів підприємства в часі 3.1.1. Підвищення ефективності використання річного робочого часу 3.1.2. Підвищення ефективності використання внутрізмінного часу 3.1.3. Підвищення ефективності збільшення змінності використання основних виробничих фондів 3.2. Аналіз одержаних результатів 3.3. Вплив підвищення ефективності використання ОВФ на господарську діяльність підприємства Висновки Список використаної літератури

Висновок

В другому розділі ми визначили, що в структуру ОВФ підприємства переважає активна частина (55,5%, 44,5%) тобто робота є ефективною. Фондовіддача ОВФ складає1,5(грн./грн.).

З метою підвищення ефективності використання ОВФ підприємства в часі було проведено ряд заходів. Першою групою заходів передбачалося збільшити ефективність використання річного робочого часу.

В результаті проведення цих заходів обсяг продукції зріс на 971,39 тис.грн., а витрати зменшились на 26,83тис.грн. Ці заходи підвищили в загалом коефіцієнт використання робочого часу до0,77%.

Другою групою заходів передбачалося підвищити ефективність використання внутрішнього часу, який вдалось підвищити до 0,84. До того ж внаслідок проведення цих заходів обсяг виробництва зріс на 267,7 тис.грн.

Третьою групою заходів було здійснено збільшення змінності використання ОВФ з 1,85 до 2,03. Обсяг виробництва продукції при цьому зріс на 416,99 тис.грн., при зниженні витрат на 9,55 тис.грн.. До того ж чисельність працівників на підприємства зросла на 33 чол.

Загалом, обсяг продукції внаслідок впровадження цих заходів зріс на 11,98%.Фондовіддача зросла на 20%, що говорить про те, що темпи зростання обсягу виробництва продукції випереджали темпи зростання балансової вартості ОВФ. Внаслідок підвищення коефіцієнта змінності і коефіцієнта використання календарного часу кількість працівників на підприємстві зросла на 33чол., при чому рівень продуктивності праці не зменшився, а навпаки - зріс на 11,1% за рахунок зростання обсягу виробництва продукції.

Відповідно до зростання продуктивності праці зросла середньомісячна заробітна плата робітників на 4,17% Як бачимо, темпи росту продуктивності праці випереджають темпи росту заробітної плати, що є ефективним для будь-якого підприємства. Прибуток підприємства після поліпшення використання ОВФ збільшився 12% і відповідно і рівень рентабельності також зріс і тепер становить 14,09%.

Як бачимо, підвищення ефективності використання ОВФ на підприємстві має велике як економічне, так і соціальне значення.

Таким чином, дана курсова робота допомогла нам зрозуміти, як впливає ефективне використання основних виробничих фондів на покращення результатів роботи даного підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення