Курсова робота «Нематеріальні ресурси», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 22.03.2009 18:04 · від Екатерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Змістовна характеристика нематеріальних ресурсів 4 1.1. Поняття та види нематеріальних ресурсів 4 1.2. Обєкти промислової власності 6 1.3. Обєкти, що охороняються авторським правом 12 РОЗДІЛ 2. Оцінка і формування нематеріальних активів 16 2.1. Особливості оцінки вартості і цілі нематеріальних активів 16 2.2. Методи оцінки нематеріальних активів 18 2.3. Принципи формування нематеріальних активів 25 РОЗДІЛ 3. Ефективність використання нематеріальних ресурсів 30 3.1. Правовий захист та використання нематеріальних ресурсів 30 3.2. Основні завдання аналізу ефективного використання нематеріальних ресурсів 31 РОЗДІЛ 4. Розрахункова частина 39 Висновок до розрахункової частини 81 Заключення 83 Список використаної літератури 84

Висновок

В роботі надано характеристику нематеріальних ресурсів (активів), їх класифікацію та зміст, розглянуто питання цілі і оцінки нематеріальних ресурсів їх формування та ефективність використання.

Отже, нематеріальні активи — це активи, які не мають матеріальної форми, можуть бути ідентифіковані (відокремлені від підприємства) та утримуються підприємством з метою використання протягом періоду більше одного року (або одного операційного циклу, якщо він перевищує один рік) для виробництва, торгівлі, в адміністративних цілях чи надання в оренду іншим особам.

До нематеріальних засобів (активів) належать: придбане місце на товарній, фондовій біржах, авторські права, права на інтелектуальну власність і використання земельних ділянок, програмне забезпечення, майнові права, вартість одержаних патентів, ліцензій та інших активів, які не мають матеріальної форми, але дають можливість підприємству отримувати прибуток.

Нематеріальні ресурси, як і решта ресурсів, що власності застосовуються в діяльності підприємства, мають бути створені або придбані підприємством. Водночас нематеріальні ресурси відрізняються від матеріальних певними характеристиками, пов'язаними з їхньою природою і способами практичного використання.

Якщо йдеться про нематеріальні активи рідкісні за своєю природою, то вони утворюються не в результаті вкладення коштів, а завдяки привласненню рідкісності (наприклад, права на користування природними ресурсами).

Потрібно відзначити, що нематеріальні активи ще недостатньо вивчені та не регламентовані потрібним чином. В зв’язку з цим облік нематеріальних ресурсів не є розповсюдженим серед українських підприємств.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення