Курсова робота «Машинобудівний комплекс України», 2005 рік

З предмету РПС · додано 22.03.2009 03:40 · від Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ I. Cуть, структура, зв’язки і значення машинобудівного комплексу 5 Розділ II. Фактори розвитку, розміщення і територіальної організації машинобудівного комплексу України 11 Розділ III. Галузева структура машинобудівного комплексу України 16 Розділ IV. Територіальна структура машинобудівного комплексу України 23 Розділ V. Продукція машинобудівного комплексу у внутрішній і зовнішній торгівлі України 29 Розділ VI. Проблеми і перспективи розвитку машинобудування України 32 Висновки 36 Література 38 Додатки 40

Висновок

Машинобудування – система взаємопов’язаних галузей, що виробляють машини і устаткування для всіх ланок народного господарства. Машинобудівний комплекс забезпечує технічне переоснащення всього господарства, задовольняє споживчий попит населення на різноманітні апарати та прилади побутового призначення, створює економічний та оборонний потенціал країни.

Машинобудування сприяє науково-технічному прогресу, підвищує продуктивність праці людей, створює більш сприятливі умови праці, забезпечує механізацію та автоматизацію виробництва.

Комплекс має широкі та тісні сировинні, постачальницькі взаємозв’язки з багатьма галузями промисловості.

Розміщення підприємств машинобудування залежить від багатьох чинників, зокрема, від характеру виробництва, його трудомісткості, потреб у кваліфікованій робочій силі, показників витрат сировини, енергії. Галузева і територіальна структура машинобудування досить складна.

Машинобудування – надзвичайно складна галузь в Україні.

Вона охоплює понад 20 спеціалізованих галузей, тобто всі галузі машинобудування окрім годинникової. До комплексу входять 1668 підприємств, 58 підгалузей, 1,6 млн. зайнятих.

Розміщення підприємств машинобудування України залежить від багатьох соціально-економічних факторів. Основними з них являються: сировинний, споживчий, трудовий, науковий. Історичний фактор також відіграє певну роль у розвитку і розміщенні машинобудівних підприємств.

Галузева й територіальна структура машинобудівного комплексу України складна.

В машинобудівному комплексі виділяють власне машинобудування та металообробку (промисловість металоконструкцій і виробів, ремонт машин та устаткування).

За особливостями технологічного процесу, розміщення підприємств машинобудування ділиться на такі великі групи галузей: важке, загальне, середнє, точне машинобудування. До їх складу входять інші галузі та підгалузі.

Формами територіальної організації виробництва є пункти, центри, вузли і райони. В Україні є понад 70 машинобудівних вузлів (найбільші з них Київський, Харківський, Львівський, Одеський, Дніпропетровський), а також виділяють 6 машинобудівних районів: Донецький, Придніпровський, Харківський, Центральний, Західний, Причорноморський.

Продукція машинобудування відіграє важливу роль у формуванні внутрішнього ринку країни. Україна також має широкі зв’язки з іншими країнами світу. А багато видів вітчизняної продукції машинобудівного комплексу займає провідні місця на світовому ринку.

Машинобудівний комплекс України має певні проблеми. Серед них невдале територіальне розміщення багатьох підприємств, застаріле технологічне обладнання, переважання металоємних над наукоємними галузями.

Є багато шляхів виходу із кризових ситуацій. Зокрема це удосконалення управління машинобудуванням, його суспільно-виробничих зв’язків, територіальної організації комплексу, технічне переоснащення виробництва, запровадження нових технологій та багато інших.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення