Курсова робота «Пенсійний фонд України», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 19.03.2009 15:14 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Діяльність Пенсійного фонду України 1.1. Завдання та функції Пенсійного фонду 5 1.2. Структура Пенсійного фонду 9 Розділ 2. Формування та використання коштів Пенсійного фонду 2.1. Джерела формування бюджету Пенсійного фонду 14 2.2. Використання фінансових ресурсів Пенсійного фонду 16 Розділ 3. Шляхи удосконалення пенсійного забезпечення в Україні 3.1. Реформування пенсійного забезпечення 26 3.2. Накопичувальні пенсійні фонди 27 3.3. Недержавні пенсійні фонди 33 3.4. Перспективи розвитку пенсійної системи 37 Висновки 41 Список використаної літератури 43 Додатки 44

Висновок

В ході даної роботи був проведений аналіз цілої низки питань, що стоять перед нашою державою в галузі пенсійного забезпечення її громадян. З’ясувавши діяльність Пенсійного фонду України, перейшли до основного питання - джерела формування коштів фондів соціального страхування та механізм їхнього розподілу за призначенням. Аналіз кожної із складових дозволяє нам зробити певні узагальнення, висновки та пропозиції.

Пенсійний фонд здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення і по суті виступає гарантом стабільності державної системи пенсійного забезпечення. У сфері пенсійного забезпечення важлива роль належить Законові України “Про пенсійне забезпечення”.

Отже, за останні роки у державі сформувався стійкий, потужний, фінансовий та організаційний механізм, що забезпечує функціонування національної пенсійної системи, яка сьогодні продовжує вдосконалюватися, аби досягти світових стандартів, зробити життя наших пенсіонерів кращим, заможнішим.

В основу доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України покладаються основні макропоказники економічного і соціального розвитку держави на плановий рік, враховуються стан виконання бюджету та зміни законодавства в поточному році.

Вибір Україною трирівневої моделі як основи для реформування чинної пенсійної системи можна вважати досить зваженим.

Солідарна система виконує функцію запобігання бідності серед осіб похилого віку.

Суть обов'язкової накопичувальної системи полягає в тому, що кожен працівник зобов'язаний певну частину заробітку а обов'язковому порядку відкладати на старість і сплачувати в накопичувальний пенсійний фонд. Завдяки цьому працівник після досягнення пенсійного віку на доповнення до виплат із солідарної системи одержуватиме додаткову пенсію Із обов'язкової накопичувальної системи. При цьому держава виступає гарантом збереження зроблених працівником внесків.

Для заможних осіб, які бажають мати високий рівень життя і після виходу на пенсію, сумарна пенсія, отримана із солідарної системи й системи обов'язкового накопичення, може виявитися недостатньою. Для цієї категорії громадян зазвичай створюють систему добровільного накопичення, за якої працівники мають змогу класти гроші на індивідуальні рахунки, щоб після виходу на пенсію отримувати свої кошти разом із додатковим прибутком від інвестування.

Аби створити умови для якісного виконання певних функцій пенсійний фонд України організував роботу двох підприємств: Спеціалізованого державного підприємства пенсійного фонду України і Державного підприємства “Інформаційно-обчислювальний центр Пенсійного фонду України”, також створено навчально-методичний центр.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Загальна побудова обліку зборів на соціальне страхування — Сопко В.В.