Курсова робота «Ділова гра, як основна складова ігрових технологій», 2005 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 19.03.2009 15:03 · від таня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи ділової ігри, як основної складової ігрових технологій 5 РОЗДІЛ 2. Характерні особливості ділової гри та методика її підготовки і проведення 15 Висновки 30 Список використаної літератури 32 Додатки 34

Висновок

В результаті проведеного дослідження можна зробити наступні висновки:

1. Сучасному економісту недостатньо формальних знань, умінь та навичок. Йому необхідні якості керівника виробництва і колективу, соціальна компетентність. У роботі організатора виробництва питання керування людьми співвідносяться з умінням вирішувати виробничі завдання як 2:1, а в ідеологічних працівників— 4:1. Уміння працювати з людьми, домагатись здійснення запропонованих соціально-економічних заходів є однією з найцінніших якостей економіста. На формування саме цих умінь мають бути спрямовані ділові ігри.

2. Під діловою грою розуміють процес розроблення і прийняття рішень за умов постійного багатокрокового уточнення необхідних чинників, аналізу інформації, що додатково надходить і розробляється поетапно під час гри. Параметри обмежень крок за кроком можуть змінюватися, тому виникають дедалі нові специфічні виробничі ситуації, розв'язання яких має підпорядковуватися загальній меті ділової гри.

3. В діловій грі умови, динаміка економічного процесу, явища і відносини зайнятих в ній учнів представлені в імітованому вигляді. Але вони не просто однозначно імітуються, а замінюються за допомогою відповідних знакових засобів. Треба також зауважити, що ділова гра, залишаючись педагогічним процесом, являється відтворенням контексту майбутньої діяльності в його предметному і соціальному аспектах. Ділова гра створює етап умовної практики (предметний контекст) і ставить учня в взаємодію з представниками інших рольових позицій (соціальний аспект).

4. У ділових іграх учасники протидіють чи взаємодіють в умовах певної невизначеності поведінки чи ситуації. Ситуація може розглядатись у динаміці. Іноді сам викладач може вводити чинники, що змінюють ситуацію, стан ресурсів кожної з граючих сторін, моделювання поведінки керованого об'єкта чи зовнішнього середовища. Ігри такого типу мають широту і розмаїття методичних можливостей застосування.

5. У ділових іграх має бути реальна конфліктна ситуація, елемент змагання і можливість використання різних сполучень економічних методів управління. Оцінювати треба не тільки дії гравців, а й якість моделювання економічних методів управління. За збалансованості умовних і реальних компонентів навчально-виробнича ситуація сприймається і як навчальна, і як реальна. Гра сприяє розвитку особистості спеціаліста. В іграх на замовлення підприємств створюються реальніші умови опрацювання студентами професійних вмінь, а участь працівників підприємств дозволяє останнім краще оцінювати якість вузівської підготовки.

6. Важливо продумати стимули, що забезпечують високе залучення учасників. Вони повинні концентруватися не на виграші, а на результати. Цьому сприяє оптимальний баланс ігрової діяльності й діяльності із приводу гри. Вона повинна відбивати розвиток системи в результаті ухваленого рішення й добре диференціювати гравців.

7. Ділові ігри відрізняються від інших методів навчання тим, що дозволяють учням бути задіяними до функціонування систем, дають можливісіь їм якби "прожити" деякий час в лабораторних умовах організаційно-виробничої системи, що вивчається. При цьому слід підкреслити, що ділові ігри не замінюють традиційні методи навчання, а раціонально їх доповнюють.

8. Можна досягти успіхів у розробці ігрових методів навчання, але для цього треба більше уваги приділити “навчанню” викладачів використовувати альтернативні методики навчання, а також трохи по іншому виховувати нове покоління викладачів. Дітей також треба з раннього віку примушувати ставитися до ігор не як до забавки, а як до одного з найвдаліших засобів взаємодії з дійсністю без болючих наслідків.

9. Гра буде нежиттєздатною, якщо погано продумана послідовність дій і взаємозв'язок учасників, недостатня драматизація подій, що відбуваються, вони не розвиваються в часі, список рішень заданий, не ясно, як здійснюється відгук на ухвалені рішення, не автоматизовані рутинні операції, хід гри вимагає постійного втручання ведучого.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?