Реферат «Петро Дорофійович Дорошенко», 2005 рік

З предмету Історія · додано 19.03.2009 09:50 · від Бe$тiЯ · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 I. Шлях від рядового козака зо Правобережного гетьмана 1. Біографія та діяльність Петра Дорошенкадо обрання гетьманом 5 2. Початок діяльності як гетьмана та його політична програма 7 II. Взаємовідносини гетьмана з Кримським ханством та Османською імперією у боротьбі проти Варшави та Москви 1. Перші кроки військової та політичної діяльністі Дорошенка на посаді гетьмана 9 2. Політика гетьмана після Андрусівської угоди 1667р 10 Висновки 16 Список літератури

Висновок

Після Тетері в 1665 році на короткий час гетьманська булава опинилася в руках гетьмана Степана Опари, якого висунули татари. Але Генеральна Рада обрала на гетьмана полковника Черкаського Петра Дорошенка, унука гетьмана Михайла Дорошенка і з 1648 року співробітника Богдана Хмельницького. Петро Дорошенко був «чоловік великого духа, душею і тілом відданий визволенню України», — так характеризував його. М. Грушевський."

Дорошенко ставив своєю метою звільнити Україну від московської та польської влади і об'єднати її. А щоб досягнути цю мету, вважав за найкраще спертися на Туреччину та Крим. Султан обіцяв визнати Україну від Перемишля до Севська.

Дорошенко підкреслював, що ставить собі за мету об'єднати під власною зверхністю Правобережну і Лівобережну Україну. Щоб зміцнити своє становище, новий гетьман за порадою свого друга митрополита Йосипа Тукальського впроваджує ряд ретельно продуманих реформ. Намагаючись привернути на свій бік народ, Дорошенко часто скликає генеральні ради, де вислуховує думку рядового козацтва. Проте найбільш далекосяжними були почини Дорошенка в царині зовнішніх відносин.

Основою політики Дорошенка було ясне і тверде переконання про національну єдність і окремішність українського народу. Як границі української території він означав Перемишль і Ярослав; до цеї межі доходила колись «держава або князівство руське і ці кордони повинна теж осягнути козацька держава»; зєдинення всіх українських земель, «цілість отчизни», це був головний його політичний клич.

Бажав він утримати державу самостійну, незалежну від сусідів. З рівним недовірям відносився і до Польщі, у якій панувала шляхта, як і до царської Московщини.

Будову української держави Дорошенко старався оперти на фундаменті згоди і єдности самих українців.

Нажаль, Петро Дорофійович не досяг поставленої їи мети – обєднати України. Але все одно, я вважаю, що його постать – приклад для наступних поколінь.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?