Реферат «Організація праці менеджера», 2003 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 17.03.2009 10:24 · від Наталія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Розміщення робочих місць 2. Вимоги до проектів робочих місць 3. Правила планування робочого місця Висновки Використана література

Висновок

Кожен варіант планування робочих місць має свої переваги і недоліки. У великих приміщеннях за загального принципу розміщення персоналу краще використовується корисна площа, зручніше змінювати планування; не заважаючи опаленню, освітленню, вентиляції; у будь-який момент люди можуть вільно спілкуватися один з одним, підлеглі перебувають під постійним контролем керівника; співробітники одержують велику робочу зону, розміщуються в цілому відповідно до "технології", тому скорочуються маршрути переміщення і документообіг. Проте тут складніше зосередитися, працівник відволікається і на сторонні справи, і розмови, вищою є стомлюваність. Тому в ба гать ох японських фірмах облаштовують спеціальні «кімнати для роздумів»

Кабінет створює умови конфіденційності, відокремленості, необхідні для роботи зі складними закритими документами, але незручний для проведення нарад, колективної роботи. За зального планування завдяки зоровому контактові полегшується спілкування, знижуэться потреба в нарадах.

Деякою мірою подоланню зазначених недоліків служить концепція комбінованого офісу, за якої кожному співробітникові виділяються постійне і тимчасове робочі місця: перше закріплене за ним у вигляді невеликого кабінету і призначене для виконання основних функцій; друге місце у вигляді загального приміщення для допоміжних робіт, нарад і збереження документів, прийому відвідувачів, творчої роботи тощо він займає разом з колегами.

Внутрішнє планування приміщень офісу здійснюється багато в чому за допомогою меблів. Розміщуючи їх, потрібно мати на увазі, що робота повинна передаватися з одного місця на інше збоку або спереду. Столи при цьому варто розташовувати за можливості в одному напрямку так, щоб співробітники не дивилися в обличчя один одному, або в стіну (це стомлює). Положення працівника обличчям до вікна не бажане, а спиною — неприпустиме, тому що виникає осліплення або затінення. Тому робочі столи найкраще розташовувати перпендикулярно до вікон на деякій відстані від опалювальних приладів.

До проектування робочих місць на практиці висуваються вимоги, що можуть бути частково виражені в кількісних показниках — нормах і нормативах, а частково піддаються лише якісному описові.

Існують такі правила організації робочого місця:

1) врахування взаємозв'язку працівників у процесі трудової діяльності, особливо спільної послідовності виконання операцій. Це дає змогу скоротити переміщення людей, раціоналізувати їхню роботу, знизити втому;

2) обов'язкове дотримання чинних санітарних норму щодо освітленості, чистоти, зручності меблів, що дає можливість зберегти здоров'я людям, а, отже, гроші організації;

3) відповідність номенклатури і кількості устаткування, інших технічних засобів (особливо пов'язаних із прийманням і передаванням інформації) характерові виконуваної роботи й особистості співробітників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення