Курсова робота «Аналіз обіговості оборотних засобів підприємства», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 16.03.2009 16:21 · від Кулик · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Методологія оцінки оборотності оборотних засобів 6 1.1. Основні теоретичні питання та поняття оборотності оборотних засобів 6 1.2. Методика здійснення аналізу оборотності оборотних засобів 8 Розділ 2. Аналіз оборотності оборотних засобів 16 2.1. Характеристика об'єкту дослідження 16 2.2. Оцінка основних показників фінансової діяльності підприємства 17 2.3. Аналіз показників оборотності оборотних засобів 30 Розділ 3. Пропозиції та рекомендації 31 3.1. Факторний аналіз 31 3.2. Пропозиції та рекомендації 34 Висновки 40 Список використаної літератури 42 Коментар модератора: робота містить посилання на джерела, додатки відсутні

Висновок

Фінансова діяльність кожного підприємства безпосередньо пов’язана з правильним використанням наявних фінансових ресурсів. Тому складання перспективних планів повинно обов’язково включати можливість отримання не тільки коштів від інвесторів на реалізацію інвестиційних проектів, а й отримання короткострокових кредитів банків. Це дасть змогу мати більшу величину готівки, а також менша залежність від коштів наданих дебіторам.

Величина оборотних коштів на підприємстві, що аналізувалось (ВАТ «Бориславський завод спеціального лісного машинного будівництва»), у загальній величині активів підприємства становила 29%, що є нормальним показником для підприємства машинобудівної промисловості, так як основні засоби становлять 66%. Як правило, виробничі запаси становлять найбільшу частку оборотних засобів (в середньому 14%), що підтверджує доцільність ефективнішого управління запасами на підприємстві.

Негативною тенденцією у процесі аналізу було виявлення збільшення величини виробничих запасів при одночасному зменшенні кількості продукції, що була виготовлена в цей період (вартість запасів 11861 грн. при собівартості продукції 43472 тис. грн. у 2007р.). Проте ця тенденція може пояснюватись впровадженням виробництва нового виробу, коли нормативи виробничих запасів ще не розраховані.

В цьому випадку необхідно звернути увагу на найпершу з функцій управління щодо виробничих запасів здійснення ефективного керівництва, яка реалізується прийняттям нормативних методів управління. Не потрібно орієнтуватися на співставлення отриманих результатів тільки з дійсними витратами у звітному періоді чи базуватися на оцінці існуючих відхилень від відповідних даних, отриманих в попередньому звітному періоді. Необхідно, крім цього, постійно порівнювати фактичні витрати з економічно обґрунтованими, тобто розрахованими на основі технічних, техніко-економічних і економічних норм і нормативів: з нормами витрат матеріальних ресурсів на випуск одиниці готової продукції, нормами виробітку, нормативами чисельності, нормами і нормативами використання виробничих потужностей і т.д. Західні підприємці давно відкрили для себе, що нормативні методи більш економічні. Основою для дійсного аналізу, оцінки і контролю за отриманими результатами може бути тільки нормативна база по всім елементам. Собівартість, об’єми реалізації готової продукції або отримана виручка – це інтегральні, тобто узагальнюючі показники, і орієнтація тільки на їх аналіз не дає можливості оцінити, як працювали окремі служби підприємства. Співставлення отриманих результатів з нормами по окремим елементам дозволяє оцінити, як функціонувало в звітному періоді той чи інший підрозділ, результати діяльності конкретно тих з них привели. Наявність норм дає можливість поставити нову задачу і перевірити її виконання в наступному періоді. Окрім того, норми дають можливість виявити наявні резерви і намітити шляхи для їх подальшого використання. Все це допомагає вести правильну виробничу і фінансову політику по зменшенню витрат.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення