Курсова робота «Аналіз проходження сигналів крізь електричні кола», 2008 рік

З предмету Техніка, технології · додано 16.03.2009 14:44 · від Дмитро · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Завдання 4 1. Співвідношення між сигналами та їх спектрами 5 1.1. Представлення сигналів у спектральній та часовій формах 5 1.2. Побудова графіків часового представлення періодичної послідовності відеоімпульсів 7 1.3. Розрахунок та побудова графіків спектрального представлення періодичної послідовності відеоімпульсів 8 2. Частотні характеристики селективних пристроїв 11 2.1. Вимоги до характеристик фільтрів 11 2.2. Визначення операторної передаточної функції проектуючого фільтру 13 2.3. Побудова амплітудно - частотної характеристики фільтру 16 3. Лінійні електричні кола обробки сигналів та основи їх синтезу 18 3.1. Загальні відомості прометоди реалізації ARC- фільтрів 18 3.2. Розрахунок ARC- фільтра за заданими параметрами 19 3.3. Реалізація фільтру. 21 4. Викривлення сигналів при проходженні крізь електричні кола 23 4.1. Розрахунок спектру послідовності відеоімпульсів на виході синтезованого фільтру 23 4.2. Побудова графіків спектрального та часового представлення вихідної послідовності відеоімпульсів. 4.3. Порівняльна характеристика вхідного і вихідного сигналів Висновок 28 Список літератури 29

Висновок

Ціллю курсової роботи був аналіз проходження періодичної послідовності відеоімпульсів через фільтр нижніх частот.

З даної послідовності відеоімпульсів я побудував часове представлення сигналу, після чого розрахував його спектр. Потім я перейшов до розрахунку параметрів фільтру. Порядок фільтру знайшов, розрахувавши коефіцієт прямокутності та відклавши на графіку для визначення порядка передаточної функції поліміального та інверсного фільтрів Чебешева. В моїх розрахунках вийшов фільтр 5-го порядку. Знайшовши за таблицею «Параметри передаточних функцій фільтрів Чебишева» параметри, знайшов комплексну передаточну функцію та побудував її графік (взявши від її оберненого значення 20log, перевірив правильність розрахунків).

Після побудови графіків затухання, я перейшов до побудови технічної реалізаціїї ARC-фільтрів. Для розрахунку контуру я обрав метод частотно-залежних зворотніх зв’язків, тому що добротність полюсів передаочної функції на більше 5.

Розрахувавши всі реактивні елементи, я технічно побудував схему в ELECTRONICS WORKBENCH. За допомогою осцилографа я побачив який сигнал був на вході та який отримав на виході.

Потім побудував часове та спектральне представлення сигналу на виході. Як бачимо, по спектральному представленні, на виході отримуємо лише перші три гармоніки. А після частоти зрізу затухання настільки велике, що наступні гармоніки обрізаються.

В радіотехніці з перших кроків її становлення отримало широке поширення виділення корисних сигналів за допомогою частотно-вибіркових лінійних електричних кіл. Такі кола пропускають на вхід лише коливання з певними частотами. В нашому випадку частотно-вибіркове лінійне електричне кіло являється фільтром нижніх частот. Можливим є його використання у фільтрації звуку (процес обробки електричного звукового сигналу частотно-виборними пристроями з метою зміни спектрального складу звукового сигналу) в радіотехніці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали