Реферат «Відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності», 2005 рік

З предмету Фінанси · додано 16.03.2009 12:29 · від marker1 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Цивільно-правова (майнова) відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності 1.1. Умови настання цивільно-правової відповідальності 1.2. Відповідальність за порушення договірних зобов’язань 1.3. Наслідки невиконання зобов’язання в натурі 1.4. Прострочення виконання грошового зобов’язання боржником і кредитором 1.5. Відповідальність за зобов’язаннями, що виникають внаслідок заподіяння шкоди 2. Дисциплінарна і матеріальна відповідальність у сфері підприємництва 2.1. Заходи дисциплінарного стягнення 2.2. Матеріальна відповідальність у сфері підприємництва 3. Адміністративно-правова відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності 3.1. Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, у сфері послуг, у галузі фінансів і в підприємницькій діяльності 4. Кримінальна відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності 4.1. Злочини у сфері господарської діяльності Висновок Список використаної літератури

Висновок

Розрізняють такі види юридичної відповідальності суб’єктів підприємницької діяльності: цивільно-правова (майнова), адміністративна і кримінальна. У даному розділі також будуть стисло розглянуті дисциплінарна і матеріальна відповідальність, які хоч і належать до галузі трудового права, проте, застосовуючи найману працю, підприємці (та їх працівники) досить часто виступають у ролі суб’єктів такої відповідальності.

Цивільно-правова відповідальність має компенсаційний характер, оскільки її мета полягає у відновленні порушених майнових прав кредитора і у зв’язку з цим примушенні боржника до виконання покладених на нього законом або договором обов’язків. Розмір цивільно-правової відповідальності, як правило, відповідає розміру завданих збитків.

Порушення трудової дисципліни (дисциплінарний проступок), тобто невиконання або неналежне виконання працівником, який перебуває в трудових правовідносинах з підприємцем, покладених на нього трудових обов’язків тягне за собою застосування заходів дисциплінарного стягнення.

Адміністративна відповідальність за порушення правових приписів обумовлена перш за все необхідністю зміцнення державної дисципліни у сфері підприємництва. Адміністративна відповідальність застосовується до особи, яка скоїла адміністративне правопорушення. Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Стаття 10 Закону України «Про підприємництво» закріплює відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності. Підприємець зобов’язаний не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій і держави, що охороняються законом.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?