Курсова робота «Тероризм: зміст, організаційні форми, методи та проблеми протидії», 2007 рік

З предмету Політика, політологія · додано 15.03.2009 21:42 · від _Teana_ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Зміст і поняття тероризму 6 1.1. Поняття терору та теракт 6 1.2. Різниця між тероризмом і терористичним актом 9 1.3. Еволюція терору в минулому 11 Розділ іі. Організаційні форми та методи тероризму 15 2.1. Причини та цілі тероризму, суб'єкт, об'єкт терористичної діяльності 15 2.2. Основні характеристики сучасного тероризму 19 2.3. Методи тероризму 23 Розділ ііі. Методи та проблеми протидії 30 3.1. Проблеми протидії 30 3.2. Методи протидії 31 3.3. Боротьба з тероризмом в Україні 35 Висновок 39 Література 42

Висновок

Так, інтенсивно зростає кількість актів терористичної діяльності.

За рівнем організованості тероризм у ХХ столітті розвивався від діяльності терористів-одинаків до виникнення терористичних груп, великих організацій, політичних терористичних формувань лівого, ультраправого, націоналістичного та релігійного характеру, а далі до створення транснаціональних терористичних об’єднань типу Аль-Каїди. Крім того, вдосконалюється матеріально-технічне та фінансове забезпечення тероризму. Кинджалом та пістолетом терористи вже не задовольняються – використовують потужні вибухи та засоби масового ураження (хімічні, біологічні, ядерні).

За національним і транснаціональним масштабом діяльності тероризм „рухається” від локального місця злочину до охоплення цілих міст, країн, регіонів організованою та систематичною терористичною діяльністю.

Жахливою є тенденція зростання тероризму за ступенем тяжкості його наслідків та кількістю людських жертв. У середньому темпи збільшення людських жертв на порядок випереджають темпи зростання самих терористичних актів. Тенденція така: від убивств окремих ненависних терористам осіб і у чомусь, на їхню думку, винних перед ними, до знищення тисяч і десятків тисяч ні в чому не винних жертв. За характером та обсягом цілей і об’єктів прагнень тероризм прямує від вбивства окремої особи до повалення легітимної влади, руйнування держави, фактичного знищення цілих народів.

Відбувається розширення суб’єктів тероризму відбувається за багатьма напрямками. Під прапори терору стають не тільки окремі організації, політичні, націоналістичні, релігійні та кримінальні утворення, а іноді й цілі народи або його значні шари.

Такі тенденції свідчать, що тероризм стає чинником глобального значення, або, за словами К. Гаджиєва, замінником нової світової війни [9]. А тому з тероризм змушені рахуватися уряди всіх країн та світова спільнота в цілому. Очевидно, що вилучення тероризму як форми політичного насилля з життя людства можливе лише шляхом глобальної перемоги над тоталітаризмом та екстремізмом, а також послідовного розвитку інтеграційних тенденцій в сучасному світі.

Отже, можна зробити висновок, що необхідна комплексна ї послідовно втілювана у життя загальнодержавна програма боротьби з організованою злочинністю та тероризмом.

Сучасний тероризм має соціальну базу, значною частиною якої є молодь, жінки та інші соціально незахищені прошарки населення. З урахуванням соціальної бази тероризм не може бути знищений тільки воєнно-політичними методами. Реальний шлях для цього - здійснення глибоких і всесторонніх соціально-політичних перетворень.

У роботі здійснено аналіз і виокремленні типи сучасного тероризму. Робиться висновок, що основні типи тероризму не виступають у чистому вигляді, наприклад, націоналістичний нерозривно пов`язаний з релігійним тероризмом. Особливе місце приділяється ідеологічній основі лівого та правого тероризму.

Основними тенденціями розвитку сучасного тероризму є: транснаціональний характер; ідеологічне забезпечення; установка на світову війну; прагнення отримати доступ до зброї масового ураження та здійснювати загрозу ядерного шантажу; оволодівання сучасними технічними засобами та “професіоналізація”; співробітництво із засобами масової інформації; розпорядження значними фінансовими ресурсами; нівелювання, конвергенція основних течій.

Проведене дослідження показало тотожність західноєвропейського тероризму аналогічним явищам в інших країнах світу, зокрема, в країнах СНД.

Сучасний стан і тенденції розвитку тероризму, широка соціальна база і соціальні передумови дають змогу передбачити його існування у історичній перспективі, а тому висувають важливі завдання профілактики та боротьби з цим явищем.

Що до України, то вона має серйозніше поставитися до цього питання і розробити відповідну законодавчу базу, нарешті закінчити ділити владу і вести нашу країну до стабільності, тому що за таких умов перед нами постає реальна загроза виникнення тероризму.

На мою думку, з проблемою тероризму має боротися кожна свідомо мисляча людина і не залишатися байдужими до глобальних проблем людства, яке невдовзі може опинитися перед загрозою нової світової війни – терористичної.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?