Курсова робота «Стратегія як інсрумент реалізації інноваційної політики підприємства і результат його інноваційної політики», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 15.03.2009 16:06 · від Teena · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ I. Теоритині засади інноваційної стратегії 5 Поняття та особливість інноваційної стратегії 5 Значення вибору стратегії 11 Формування інноваційної стратегії промислового підприємства 11 Типологія інноваційних стратегій. 12 Стратегічне планування як інструмент реалізації інноваційної стратегії 15 РОЗДІЛ II. Аналіз інноваційного потенціалу та вибір стратегії на заводі «Росинка» 18 Загальна характеристика, підприємства, стану його та загальної інноваційної політики. 18 Інноваційний потенціал та його оцінка. 20 Інноваційна політика нового типу на підприємстві 29 Вибір інноваційної стратегії 31 Висновки 35 Література 37

Висновок

Підбиваючи підсумки виконаної роботи можна зробити висновок про актуальність і практичну значущість розглянутої теми. Подолання інноваційної стагнації потребує розробки нових підходів і принципів формування стратегічної політики. Керівники підприємств повинні розуміти, що інноваційний розвиток підприємства робить його більш конкурентоспроможним по відношенні до інших. Ресурси екстенсивного зростання вичерпано, і в даних умовах забезпечити процвітання підприємства може лише впровадження новітніх технологій та нововведень. Однією з важливих складових, одночасно спрямовуючим вектором і джерелом розвитку є інноваційний потенціал. Це поняття увійшло в економічну науку як складна багаторівнева категорія, що потребує застосування комплексного та системного підходу до її вивчення.

Інноваційний потенціал характеризує можливості використання виробничою системою власних, позикових та куплених інноваційних ресурсів, а також організаційних форм взаємодії учасників інноваційної діяльності. Використання інноваційного потенціалу як об'єкту управління дозволяє формувати плани, організаційні форми і проекти застосування різних інноваційних ресурсів з включенням їх в програми розвитку, підтримувати оптимальний баланс системи інноваційних ресурсів, збільшувати можливості використовування фінансових ресурсів в інновації і знизити ризик в процесі використання інновацій.

Я проаналізував інноваційний потенціал на «Росинці» і можна зазначити, що є всі передумови ведення інноваційної поліики.

Щодо стратегії то спочатку керівництво обрало імітаційну поліику, а потім, отримавши певні результати діяльності перейшло до наступальної стратегії. На мою думку така політика позитивно впливає на діяльність підприємства, та її слід продовжувати.

Також можна додати, що слід більше фансувати експериментальний відділ для того, щоб вони розробили більше нових смаків чи інших інновацій. За останні роки цим відділом було розроблено нові смаки: «Фейхоа», «Ліммо», «Крюшон».

Отже, інноваційна стратегія — один із засобів досягнення цілей організації, який відрізняється від інших засобів своєю новизною, передусім для даної організації, для галузі ринку, споживачів, країни в цілому.

Слід зазначити, що будь-які стратегічні кроки організації мають інноваційний характер, оскільки вони так чи інакше грунтуються на нововведеннях в економічній, виробничій, збутовій чи управлінській сферах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення